Bilgisayar Eğitim Genel Haberler İnternet Sosyal Medya Teknoloji

Yakın Doğu Üniversitesi’yle İlgili Atılan Entry’yi Silen Ekşi Sözlük’te Ortalık Karıştı!

yakin-dogu-universitesi-yle-ilgili-atilan-entry-yi-silen-eksi-sozluk-te-ortalik-karisti-705x290

Ekşi Sözlük'te Yakın Doğu Üniversitesi'nin bütünlemeye girmek isteyen öğrencilerden 6 bin 750 avro istemesiyle ilgili atılan entry'yi silen Ekşi Sözlük, üyelerden tepki topladı.

Bugün Ekşi Sözlük’te ilginç şeyler yaşandı. Yakın Doğu Üniversitesi’nde bütünlemeye girmek isteyen öğrencilerden okulun 6 bin 750 avro istemesini eleştiren Ekşi Sözlük kullanıcıları, bunu "30 eylül 2015 yakin doğu üniversitesi rezaleti" başlığı altında paylaştı. Yapılan paylaşımın altına mrsmoore kullanıcısının attığı entry ise sayfa yönetimi tarafından silindi. Entry’nin silinmesine tepki gösteren Ekşi Sözlük üyeleri, aynı başlık altında hem okulun kurucusunun oğlu olan İrfan Günsel’i hem de Ekşi Sözlük’ü eleştirdi.

0 5 ucu olan adam nickname’e sahip kullanıcı ise üniversitenin kurucusunun oğlunun Twitter üzerinden sorulan soruları cevapsız bıraktığı ve kendisine yazılanları sildiğini söylüyor.

Aşağıda mrsmoonre’un, Ekşi Sözlük yönetiminin sildiği Yakın Doğu Üniversitesi'ni eleştiren entry’sini göreceksiniz:

"30 eylul'de yani dün yakin dogu universitesi'nin tip fakultesi donem 1-2-3 un butunlemesi vardi. 'butunleme mi olur amk bu tarihte' demeyin. butunlemeler bu tarihte yapiliyor ki kimse yatay gecis basvurusu yapamasin. her neyse bunu kabullendik zaten. okul 2 ay önceden duyuru yapti. sinava girmek icin kimliginiz yeterli diye. biz de aylardir bu sinava calisiyoruz. zaten %70imiz bütünlemeye kaldik. 30 eylul sabah 8.30'da rektorluk ne dese begenirsiniz? yeni donemin parasini odemeyen sinava giremez. e ama bu sinav gecen seneye ait? amac ne? butunlemeden kalip da okulu birakmak isteyenlerin parasini almak. simdi daha da vahimi geliyor. burslu öğrencilerden de para istiyorlar. " e ama ben bursluyum gecersem ucret odemeyecegim ki?" derseniz de size "o zaman parani geri alirsin" deniyor. istenen para da 2 bin lira filan degil ha. 6.750 euro. burslu bu adam. belki imkani yok. nasil o kadar parayi 3 saat icinde bulsun sana? ne yazik ki onlarca öğrenciyi mağdur edip sinava almadilar. lutfen dostlar duyuralım"

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ