Genel Haberler

Rusya’da Efsane ‘Yaşam İksiri’ Bulundu!

rusya-da-efsane-yasam-iksiri-bulundu-705x290

Rus bilim insanları, yıllardır tartışılan ve birçok filme konu olmuş olan yaşam iksirini bulmuş olabileceklerine dair bilim dünyasını heyecanlandıran bir açıklama yaptı. 

Sibirya’da buldukları eski çağlardan kalma bir bakterinin ‘yaşam iksiri’ olabileceğini belirten Rus bilim insanları, bakterinin enjekte edildiği bir fareyi tamamen değiştirdiğini, hatta doğum yapmasını sağladığını belirttiler. Yapılan testlerin ardından Moskova Devlet Üniversitesi’nden Anatoli Brouchkov bakteriyi kendisine enjekte etti. 2 yıl önce yaptığı bu işlemin ardından aradan geçen süre içerisinde eskisine oranla daha fazla çalıştığını söyleyen Brouchkov, ayrıca gribe de yakalanmadığını belirtti. Kendisine bakteriyi enjekte etmekte bir sakınca görmediğini belirten Brouchkov, donmuş toprakta bulunan bakterinin zamanla eriyerek dünya yüzeyinde kalmaya devam ettiğini söyledi.

Bilim insanları, buldukları 3.5 milyon bakteriyi detaylı olarak inceleyip yaşayan canlı türlerine enjekte ederek gerçekten de ‘yaşam iksiri’ olup olmadığını inceleyecek. 

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ