Genel Haberler

Enpara Kredi Kartı Başvurusu

Enpara’nın kredi kartı hizmetinin avantajları oldukça fazladır. QNB Finansbank tarafından dijital ve masrafsız bankacılık hizmeti olarak sunulmaktadır. Enpara.com kurulduğu günden bu yana hiçbir kredili ürününden masraf talep etmemiştir. Bu bakımdan kredi kartı ürünü için de herhangi bir masraf talebi olmaz.
Enpara.com kredi kartı ürününde, diğer bankaların aldığı yıllık aidat ücretini de talep etmemektedir. Aksine banka müşterilerine kart aidatı öder. Kredi kartı aidat ücreti almadan, müşterilerine aidat ücreti ödeyen banka özelliği nedeniyle de tek olmaktadır.
Dijital ve masrafsız bir bankacılık hizmeti olarak hayatımıza giren Enpara.com, yakın bir zaman önce müşterilerinin merakla beklediği kredi kartı ürününü duyurarak piyasaya sürdü.

Enpara.com Kredi Kartı Başvurusu

Enpara.com’un kredi kartı olan enpara kredi kartını alan müşterilerin en büyük avantajı kart aidatı ödememeleridir. Bu karta aidat ödemezsiniz. Ayrıca yaptığınız alışverişlerden hiç bir masraf alınmamaktadır. Kişiye özel kampanyalar ve sonradan taksitlendirme özelliği de bulunan bu karta sizde başvuru yaparak bu kartın ayrıcalıklarından faydalanabilirsiniz. Dijital bankacılıkta öncü olan enpara.com herkesin beklediği kredi kartını yakın zamanda piyasaya sürmüştür. Bu banka kurulduğu günden beri tüm işlemlerinizi masrafsız yapma konusunda kararlıdır. Bunun için sonsuza dek masraf almayacağını belirtmiştir. Enpara.com üzerinden yaptığınız EFT işlemlerinden bile hiç bir ücret almayan bu banka kredi kartını çıkarttıktan sonra da masrafsız bankacılığına devam etmiştir.

Enpara kredi kartı başvuru işlemleri Enpara.com müşterisi olanlar için internet bankacılığı ya da cep şubeleri aracılığıyla yapılabilmektedir. Enpara.com müşterilerin kredi kartı başvuruları değerlendirildikten çok kısa süre içinde onay mesajı gönderilir.

Enpara.com müşterisi olmayan kişiler ise; kredi kartı başvurularını enpara.com.tr adresi üzerinden yapmalılardır. Yapılan başvurular olumlu değerlendirildiği takdirde, en fazla 10 gün içinde kredi kartı kişinin adresine teslim edilir.

Enpara kredi kartına öğrenciler de başvuru yapabilmektedir. Öğrencilerin yapacak olduğu kredi kartı başvurularında, öğrenci kimlik kartı görüntüsü, başvuru formuna eklenmelidir.

Enpara.com Kredi Kartı Özellikleri

Enpara.com Kredi Kartı’nın en belirgin ve öne çıkan özelliği herhangi bir yıllık üyelik ücreti, kart kullanım bedeli ya da aidat almıyor olmasıdır. Sözleşmesinde bunu açıkça belirten banka, “ömür boyu” aidat almayacağını net bir şekilde ifade ediyor.

Enpara.com Kredi Kartı alışveriş, nakit avans ve ödeme işlemlerine ek olarak, bankanın internet kanalları aracılığıyla fatura, cep telefonu lira yüklemeleri ve vergi ödemeleri için herhangi bir masraf ödemeden kullanılabilmekte, aynı zamanda otomatik ödeme talimatları için de kullanılabilmektedir.

Özetle, aidatsız olmasının yanı sıra, diğer herhangi bir banka kredi kartının sağladığı alışveriş, nakit avans ve ödeme gibi tüm temel özellikler Enpara.com Kredi Kartı tarafından da müşterilerin kart limitleri dahilinde sağlanıyor.

Enpara.com Kredi Kartı limiti, her bir müşterinin aylık net geliri başta olmak üzere mevcut ödeme alışkanlıkları, diğer açık kredi ve kredi kartı limitleri gibi kredi notunu oluşturan bir dizi faktör baz alınarak belirleniyor.

Kredi kartının temassız özellikte gelmesi dolayısıyla, temassız ödeme özelliğine sahip POS cihazlarından günlük toplam 90 TL’ye kadar temassız ve şifresiz alışveriş gerçekleştirilebiliyor.

Ayrıca, Enpara.com Kredi Kartı ile QNB Finansbank ATM’lerinden Encard’la yapılan tüm işlemler gerçekleştirilebildiği gibi, kredi kartı borç ödemeleri de bu ATM’ler üzerinden yapılabiliyor.

Enpara.com Kredi Kartı Avantajları

Enpara.com kredi kartından aidat almıyor ve sene sonuna kadar süren kampanya dahilinde kredi kartını düzenli kullanan müşterilerine yıllık 100 TL olmak üzere en az 2 yıl boyunca kart aidatı ödüyor.

Önemli bir avantaj olarak göze çarpan bu kampanyadan faydalanmak için Enpara.com Kredi Kartı’nı teslim alan müşterilerin her sene en az 6 ekstresinde 10 TL ve üzeri en az 10 adet işlemin yer alması yeterli oluyor.

Hiç kuşkusuz öne çıkan bir diğer avantaj, kredi kartı kullanılarak yapılan harcamalara sonradan taksitlendirme imkanı sunuluyor olması. Enpara.com Kredi Kartı müşterileri her ay 1.000 TL’ye kadar olan en fazla 3 harcamalarını herhangi bir faiz ya da ücret ödemeden sonradan taksitlendirebiliyor. Tabi, taksitlendirme işleminin ilgili yasal düzenlemelerin izin verdiği harcamalarda yapılabildiğini de hatırlatalım.

Bununla birlikte, Enpara.com Kredi Kartı müşterileri QNB Finansbank ile anlaşmalı üye iş yerlerinden anında taksitli alışveriş yapılabiliyor, ancak Enpara.com kampanyaları dışında QNB Finansbank ile ilişkili CardFinans’a özel kampanyalardan yararlanamıyor.

Bu arada, Enpara.com’un müşterilerine sunduğu tüm indirim kampanyalarından Enpara.com Kredi Kartı sahiplerinin de yararlanabildiğini tekrar belirtelim.

Enpara.com Kredi Kartı’ndan yapılan harcamalar üzerinden puan ya da uçuş mili gibi ödüller kazanılmıyor ve şu an için ana kartı bağlı “ek kart” uygulaması da bulunmuyor. Bunlar küçük dezavantajlar olarak kabul edilebilir.

Enpara.com Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Enpara.com’un hizmete sunduğu kredi kartını almak için başvuru kanalları internet üzerindedir. Dijital bankacılık olduğu için enpara.com hesap ve ya kredi kartı başvurularını internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Eğer siz enpara.com müşterisiyseniz ve bu bankanın kredi kartını almak istiyorsanız internet ve ya cep şubesini kullanarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Başvurunuz kısa bir süre içinde değerlendikten sonra olumlu olma durumuna kredi kartına sahip olabilirsiniz.

Eğer enpara.com müşterisi değilseniz bu kredi kartına buradan başvuru yapabilirsiniz. Sizden istenilen bilgileri kolayca girdikten sonra kredi başvuru durumunuzun onay almasını beklemeniz gerekir. Başvurunuz olumlu sonuçlanırsa, enpara.com müşteri temsilcisi sizi ev ve ya işyerinizde ziyaret edip ilk önce enpara müşterisi yapacaktır. Daha sonra da kredi kartınızı teslim edip kullanıma açacaklardır.

Enpara.com kredi kartı başvuruları banka politikalarına göre değerlendirilmektedir. Burada en büyük etken kredi notudur. Kredi notu düşük olan kimse bu kredi kartına başvuru durumunda olumlu mesajını alamamaktadır. Aylık net geliriniz ve hali hazırda kullanmış olduğunuz kredi ve ya kredi kartları ödemelerinizi de kontrol etmektedirler. Bu kredi ve ya kredi kartlarını düzenli ödüyor ve sorun yaşamıyorsanız kredi kartı başvurunuzun olumlu olacağını söylemek isteriz. Enpara.com kredi kartı kullanım koşullarını daha detaylı öğrenmek istiyorsanız tıklayınız.

Enpara.com Mobil Şube Kullanımı

Eğer sizde enpara.com müşterisi olursanız bankacılık işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapmak için Enpara.com mobil’i telefon ve ya tabletinize indirmeniz gerekmektedir. Tüm bankacılık işlemlerinizi tek tıkla yaptığınız bu uygulama ile neler yapabileceğimize bir göz atalım.

  • Enpara.com mobil şubeyi kullanarak hesap hareketlerinize bakabilir, yeni hesaplar açabilir ve ya kullanmış olduğunuz ve ya askıda olan hesaplarınızı kapatabilirsiniz.
  • Enpara.com müşterilerine sağladığı en güzel hizmet ise, Enpara.com mobil şubeyi kullanarak sağladığı ihtiyaç kredileri başvurularıdır. Enpara.com mobil şubeyi kullanarak kredi başvurusu yapabilir, onaylanması durumunda anında hesaba atabilirsiniz. Ayrıca kredi ödemelerinizi ve erken kapatma işlemlerinizi de bu işlem üzerinden yapabilirsiniz. Enpara.com mobil şubeyi kullanarak kredi kartı başvurusu da yapabilirsiniz. Eğer kredi kartınız varsa işlemlerinizi, hesap hareketlerinizi, kalan limitlerinizi görebilir fatura ödeme ve nakit avans işlemleri de yapabilirsiniz.
  • Enpara.com mobil üzerinden para transferi yapabilir EFT ve HAVALE işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Üstelik bu işlemlerden hiç bir ücret alınmamaktadır. Ayrıca döviz ve altın işlemlerinizi yapabilirsiniz. Karekod ile QNB Finansbank ATM’lerine giriş yapabilir ve hızlı para çekme işlemini kullanabilirsiniz.

 

Enpara.com Mobil (Android) indirmek için tıklayınız.

Enpara.com Mobil (IOS) indirmek için tıklayınız.

Yukarıda sizlere Enpara.com kredi kartı hakkında detaylı bilgiler verdik. Sizde bu bankadan kredi kartı almak istiyorsanız yukarıdaki yöntemler ile başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ