Genel

Volvo S40 – S80 – V40 Teknik Özellikleri

Dünya’nın en sağlam araçlarının başında gelen Volvo markası özellikle dayanıklılık konusunda müşterilerinin dikkatini çekmeye devam ediyor. Son zamanlarda otomobil sektöründe yaşanan gelişmelerden sonra sizler için Volvo markasının en çok tutulan araçlarının teknik özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Volvo S40 modeli teknik özellikleri

volvos40

Firmanın en çok tutulan modellerinin başında gelen S40 modelinin birçok farklı motor seçeneği bulunmaktadır. Özellikle en çok tutulan motoru olarak 1.6 olarak karşımıza çıkmaktadır.  Modelin teknik özellikleri olarak sizlere D segment bir araç olduğu hakkında bilgi verelim. Sınıfında en dayanaklı otomobillerin başında olması bu alanda fark yaratmasına neden oluyor. 1560 CC motor hacmi bulunan S40 modelinin , 115 Maksimum güç seviyesi bulunmaktadır. Tork değeri olarak ise 270 Nm kapasitesinde dizayn edilmiş bir araç olarak dikkat çekiyor.

S80 Teknik özellikleri

s80

2012 yılında seri üretimine başlanan otomobilin en önemli özelliği F segment bir araç olması olarak dikkat çekiyor. Son zamanlarda karşımıza çıkan F segment araçlar içerisinde en yeni kasaya sahip olması bu konuda fark yaratmasına neden oluyor. 1560 CC’lik motor hacmine sahip olan bu aracın 115 beygir gücü bulunmaktadır. Tork değeri ise 270 Nm kapasitesinde karşımıza çıkıyor.

V40 Teknik özellikleri

v40

2013 yılında yeni seri üretimine geçilen C segment bir araç olan V40 modeli son derece önemli teknik özellikler bünyesinde barındıran araçların başında geliyor. Uzun zamandır bu konuda yaptığı çalışmaların meyvelerini yemeye başlayan firmanın en güvendiği araçların başında geliyor. 1560 cc motor hacmi bulunan V40 modelinin 115 beygir gücü bulunuyor. Tork değeri olarak ise 270 Nm kapasitesinde karşımıza çıkan bu araç son zamanların en çok tutulan modellerinden.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ