Genel

VolksWagen Modellerinin Savaşı (Golf – Passat – Polo)

Volkswagen markasının son zamanlarda en çok tutulan 3 modelinin teknik özellikleri hakkında bilgiler vereceğiz. Son zamanlarda özellikle merak edilen bu 3 modelin geçtiğimiz yıllarda satış rekorları kırmasından sonra merak edilen özellikleri Hakkında açıklamalarımıza devam edelim.

GOLF Teknik Özellikleri

golf

Golf firması spor bir araç düşünenlerin her zaman aklından geçen marka ve modellerinin başında gelmektedir. Özellikle son çıkarttığı 7 kasa modeli ile tüm dikkatleri üzerine çeken bu modelin teknik özellikleri ile devam edelim. GOLF 7 kasasında bulunan 1598cc motor hacmi aracın son derece etkili olduğunu gözler önüne seriyor. 105 beygir gücünde bulması tork değerinin 250 NM’de kalmasına neden olmaktadır

PASSAT Teknik Özellikleri

passat

Passat her zaman ülkemizde en çok satılan araçların ilk sırasında kendisine yer bulmuştur. Teknik özellikleri olarak üst seviye bulunan bu aracın son zamanlarda üretilen yeni kasasının 2014 yılında seri üretimine başlandı. 1598cc motor hacmi bulunan bu aracın 120 beygir gücünde olması diğer segmentlere göre son derece başarılı bir araç olmasına neden oluyor. Tork kapasitesinde de sınırları zorlayan bu aracın 250 NM değerinde bulunduğunu belirtmekte fayda var.  Passat modelinin özellikle son ürettiği bu serisinin geçtiğimiz yıl yılın otomobili olduğunu belirtmek istiyorum.

POLO Teknik Özellikleri

polo

Polo aracının B segment bir araç olduğunu belirtmek istiyorum. Diğer marka ve modellerin B segment otomobilleri ile karşılaştırılan bu aracın üstün birçok yanı bulunmaktadır. Öncelikle Polo modelinin diğer B segment araçlara göre üstün bir araç olduğu 1422cc’lik motor kapasitesinden dikkat çekiyor. 90 beygir gücünde bulunan bu aracın tork kapasitesi ise 230 Nm değerine sizlerin karşısında çıkıyor. İşte merak edilen araçların teknik özellikleri ve yakıt tüketimi hakkında detaylı bilgiler.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ