Genel

Volksagen Bora – New Beetle – Scirocco Teknik Bilgiler

Dünyanın son zanlarda en çok konuştuğu otomobil firmalarının başında gelen Volksagen grubu özellikle ürettiği araçlar ve farklı modeller ile son zamanların en çok otomobil satan firmalarının başında geliyor. Bunun en büyük nedeni ise otomobillerinde kullandığı son derece güvenli sistemlerin başında geliyor. İşte Volksagen firmasının bünyesinde bulunan ve en çok tutulan modellerden olan araçların teknik özellikleri hakkında sizlere bilgiler verelim.

Bora teknik özellikleri

bora

Volksagen firmasının ikinci el piyasalarında en çok tutulan modellerinin başında gelen Bora modeli son olarak 2005 yılında üretimini gerçekleştirdi. Aracın diğer modellerden farklı olarak sedan kasa olarak üretilmesi ve yakıt tüketimi aracı farklı kılmasına neden oluyor. 1595 cc motor hacmi bulunan maksimum güç seviyesi ise 102 beygir gücünde karşımıza çıkıyor. Aracın 0’dan 100 km’ye ulaşma seviyesi ise 12.8 saniye olarak dikkat çekmektedir.

New Beetle teknik özellikleri

new-beetle

5 farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkan New Beetle otomobilleri 2012 yılında çıkarttığı yeni kasa araçları ile satışa çıktı. Aracın  C segment bir araç olduğunu siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyorum. 1390 CC kapasitesinde olan bu aracın 160 beygir gücü bulunuyor. 240 NM kapasitesinde bulunan tork değeri ise sınıfında lider bulunan diğer araçların önüne geçmesine neden oluyor.

Scirocco teknik özellikleri

scirocco

3 farklı motor seçeneği ile karşımıza çıkan Scirocco modeli özellikle sport araçlar içersinde ne çok talep gören modellerin başında geliyor. Firmanın C segment aracı olarak satışa sunulan Scirocco modelinin 1390 cc’lik motor kapasitesine sahip olan bu aracın 160 beygir gücü bulunmaktadır. 240 NM kapasitesinde bulunan bu aracın benzinli modelleri en çok tutulan araçların başında geliyor.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ