Genel

Vectra – Insignia – Corsa Araçların Teknik Özellikleri

Opel firması bu sezon özellikle Astra modeli ile yakaladığı başarısını diğer modelleri ile sürdürmek için 2016 yılında çok büyük yatırımlar ile karşımıza çıktı. Özellikle son zamanlarda kullanılan teknolojik detaylar ile kullanıcılarının dikkatlerinden kaçmayan Opel’in Vectra modeli ile teknik özellikler ve yakıt tüketimi analizlerimize başlayalım.

VECTRA Teknik Özellikler

vectra

2008 yılında seri üretimi duran Vectra modelinin çok farklı motor seçenekleri bulunmaktadır. Özellikle sizler için en çok tutulan modeli olan 1.6 motorunun teknik özelliklerini açıklamaya başlayalım. 1598cc kapasitesinde bulunan bu aracın 150 Nm değerinde bir tork değerinde bulunduğunu belirtmek istiyorum. 105 beygir kapasitesinde bulunan bu aracın merak edilen teknik özellikleri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyen kullanıcılarımızın diğer yazılarımız okumalarında fayda var.

CORSA Teknik Özellikler

corsa

B segment araçlar içerisinde Polo modeli ile en çok satanlar listesinde kendisine yer bulan Corsa özellikle 2013 yılında yeni kasası ile kullanıcıların karşısına çıktı. İşte son zamanlarda yaptığı yatırımların karşılığını gören bu markanın merak edilen 1364cc’lik aracının teknik özellikleri hakkında açıklama yapalım. Aracın 1364cc motor hacmi bulunduğunu belirtmek istiyorum. 100 beygir gücünde bulunan bu aracın 130 NM tork değeri bulunmaktadır. Özellikle bu teknik özellikleri bünyesinde barındıran B sınıfı bir araçtır.

İnsignia Teknik Özellikler

insignia

2011 yılında başlanan seri üretimine çok kısa sürede mola vermek zorunda kalan Opel’in az tutulan Sedan modellerinden olan Insignia hakkında merak edilen teknik özellikler hakkında bilgi verelim. Sadece 3 yıllık bir seri üretimi bulunan bu aracın 1364cc motor kapasitesi bulunmaktadır. Maksimum seviyede ulaştığı güç değeri ise araçta 140 beygir olarak dikkat çekiyor. Tork kapasitesi olarak ise aracın 200 NM olduğunu belirtmek istiyorum.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ