Genel

Fiat Brava, Mercedes C180 ve Renault Clio Araçlar

FIAT markasının 1998 yılında seri üretiminin son aracı 2000 yılında sona erdi. Öncelikle FIAT markasının ikinci elinde son derece uygun fiyatlar ile bulacağınız Brava modelinin teknik özelliklerini açıklayalım.

FIAT Brava Teknik Özellikleri

brava

Aracın parçasının son derece ucuz olduğunu belirtmek istiyorum.  1581cc motor hacmi bulunan bu aracın 103 beygir bir kapasitesi dikkat çekiyor. Son zamanlarda ikinci el piyasasında oldukça fazla rağbet gören Brava modelinin tork değeri ise 144 NM kapasitesinde üretilmiş durumda.

Mercedes C serisi araçların son yıllarda üretilen modellerinden olan C 180 serisi özel bir seri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle aracın 2014 yılında seri üretiminin durduğunu belirtmek istiyorum. Özellik olarak bakacağımız bu aracın D segment bir araç olduğunu siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyorum.

MERCEDES C180 Teknik Özellikleri

mercedes

1595cc motor gücü olan Mercedes’in bu aracı diğer segmentlerde bulunan marka ve modellere göre çok fazla dikkat çekici bir araç .Mercedes firmasının imzasının bulunması aracın aslında diğerlerinden farklı olmasına neden olacak kapasitede karşımıza çıkıyor. 156 Beygir gücü bulunan bu arcın Tork değeri yani çekiş değeri 250 Nm kapasitesinde dikkat çekiyor.

Renault markasının Clio modeli ile yazımıza devam edelim. Fransız markası bu araçların B segment olduğunu ve son derece küçük kibar bir araç olduğunu sizlere belirtelim. Aracın teknik özellikleri olarak son derece uygun bir kapasitede bulunması yakıt tüketimi konusunda da büyük tasarruflar sağlamasına neden oluyor. İşte merak edilen özellikler hakkında açıklamalarda bulunalım.

RENAULT CLİO Teknik Özellikleri

clio

1461cc motor hacmi bulunan Clio modelinin beygir gücü olarak 90 olduğunu belirtelim. 220 Nm gücünde bulunan bu aracın son çıkan modelleri son derece başarılı bir seri olarak dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ