Genel Haberler İnternet Mobil Sosyal Medya Teknoloji

Twitter’a “Satın Al” Butonu Geldi!

twitter-a-satin-al-butonu-geldi-705x290

Günümüzün ana akım medyası haline gelen Twitter'da daha önceden söylenti olarak dolaşan "Satın Al" butonu getirildi. Böylelikle Twitter üzeirnden ürün alımı yapabileceksiniz.

Artık televizyon veya gazete takip etmek yerine günümüzde YouTubeFacebook ve Twitter kullanılıyor. Haberlerin ne televiyona ne de haber sitelerine düşmeden önce görüldüğü bu sosyal medya mecralarında artık son dönemde alış-veriş de ekleniyor.

Daha önce Facebook için belirttiğimiz satın alma işlevi artık Twitter'a da geldi. Yani artık Twitter üzerinden üreticiler ürünlerini direkt olarak satışını yapabilecek. "Satın Al" butonu ile direkt olarak satın alma işlemini gerçekleştirebileceğiniz bu durum özellikle bayan kullanıcılar tarafından yoğun olarak kullanılacağa benziyor.

buy-now-940x470

Satın Al butonu ilk olarak yukarıda bahsettiğimiz gibi öncelikle büyük markalarda devreye alınacak;Adidas, Best Buy, Nike vb firmaların kullanıma başlayacağı bu özellik şu anda sadece Amerika’da kullanıma açıldı. Yani şimdilik ülkemizde bulunmuyor. Fakat kısa süre içerisinde dünya genelinde yayılması bekleniyor. Bakalım ülkemizde ilk olarak bu özelliği hangi firma kullanacak.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ

1 Comment