Genel

Toyota Auris – Carina ve Corolla Teknik Özellikleri, Yakıt Tüketimi

Japon devi bir otomobil firması olan bu aracın özellikleri diğer mark ve modellere göre son derece başarılı. Bunun en büyük nedeni ise aracın kullandığı teknik özellikler olarak son derece kaliteli bir firmadan üretilmesi olarak dikkat çekiyor. Toyota firmasının son zamanlarda ürettiği modellerin arasında kendisine ilk sıralarda yer bulmaya başlayan Auris modeli son derece başarılı bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor.

Auris Teknik özellikleri

auris

Firmaların C segment araçlarına gösterdiği ilgiden sonra Toyota firması 2013 yılında yeni kasa aracı olan Auris modelini yakın zamanda piyasalara çıkarttı. Çıkarttığı bu model ile birlikte piyasaları alt üst etmeyi hedefleyen firmanın istediği satış rakamlarına ulaşmasından sonra karşımıza farklı özellikleri ile çıktığını belirtmek istiyoruz. Aracın yakıt tüketimi iyi konumda ve 1364 CC kapasitesinde olduğunu sizlere açıklayalım.

Carina teknik özellikleri

carina

1996 yılında üretimine başlanan Carina modeli son zamanlarda firmanın en uygun ikinci el otomobillerinin başında geliyor. Uygun fiyatlara Toyota alacak olan müşterilerimiz için Carina markasının teknik özellikleri hakkında sizlere kısa bilgiler verelim. 1998 cc kapasitesinde bulunan bu aracın 126 Hp olduğunu belirtmek istiyoruz. 183 Tork kapasitesi bulunan bu aracın ikinci el piyasası ise 15 BİN TL civarında karşımıza çıkıyor.

Corolla  teknik özellikleri

 corolla

Toyota firmasının Toyota olmasına neden olan araçların başında gelen Corolla modelli özellikle 2013 yılında çıkarttığı son kasa ile birlikte tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 1364 cc kapasitesinde bulunan bu aracı 90 beygir gücü değerinde bulunduğunu sizlere açıklamak istiyoruz. 205 NM tork değerinin bulunması bu aracın farklı bir araç olmasına neden oluyor. Corolla modelinden sahip olmak isteyen müşterilerin bilmesi gereken teknik özelliklerini sizler için bir araya getirdik.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ