Genel

Tata Indica – İndigo – Vista Araçların Teknik Özellikleri

Otomobil firmalarının giderek arttığı şu günlerde Tata modeli farklı araçları ile piyasalarda kendisine yer bulmaya çalışıyor. Ancak bu otomobil firmasının  ülkemizde kendisine yer bulmakta zorlanması müşterilerin canının sıkılmasına neden oluyor. Bunun en büyük nedeni ise firma olarak son derece ucuz otomobiller üretmesi ve bu otomobillerin kalite bakımından biraz düşük olması.

Indica teknik özellikleri

indica

Firmanın B segment olarak üretilen modellerinin başında gelen Indica modeli son derece uygun fiyatlar ile birlikte satışa sunulan araçların başında geliyor. Uzun zamandır bu segment de üretilen en ucuz otomobillerden olan bu modelin satış fiyatı son derece uygun olarak karşımıza çıkıyor. 1405 CC kapasitesinde bulunan bu aracın 85 beygir gücü bulunuyor.

İndigo teknik özellikleri

indigo

B segment olarak üretilen bir diğer araç modeli ise İndigo modeli olarak karşımıza çıkıyor. 2007 yılında seri üretimine geçilen bu aracın 2011 yılında seri üretimi sona erdi. Firma olarak ürettiği bu otomobilde son derece az yakıt tüketimi olan bir motor kullanması müşterilerinin bu aracı bu yüzden tercih etmesine neden oluyor.

Vista teknik özellikler

vista

Tata firması ürettiği otomobillerin seri üretimleri devam ediyor.  Vista modelinin içinde bulundurduğu özellikleri bu firmanın en kaliteli araçlarından olduğunun en büyük göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. Son zamanlarda ürettiği B segment modellerin başında gelen bu araç 2011 yılında ser üretime başladı. İndigo modelinden sonra üretilen bu aracın 2013 yılında seri üretimi sona erdi. 1248 cc kapasitesinde bulunan bu aracın 74 beygir gücünde bulunması aracın son derece düşük bir motor hacminin olduğunun göstergesi olarak karşımıza çıkıyor. 190 Tork değeri bulunan bu araç hakkında merak edilen diğer yorumları kullanıcı yorumlarından öğrenebileceksiniz.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ