Donanım Genel Haberler Sosyal Medya Teknoloji

Sunexpress uçağının ilginç anları!

Sunexpress Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi bir uçağın, uçuş sırasında motorundan çıkan siyah duman ilginç bir görüntü oluşturdu. Neden kaynaklandığı bilinmeyen duman, bir başka uçakta görevli pilot tarafından fotoğraflandı.

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta çektiği fotoğrafı paylaşan Ümit Erdizer’in bu paylaşımının altında birbirinden ilginç yorumlar yapıldı.

Fotoğrafın altına “ Kaptan 10 numara yağ kullanmış” “Bence egzozu patlamış” “ Ne kadar da Volkswagen fabrikasından çıkmış bir uçak” gibi ilginç yorumlar bırakıldı.

Edinilen bilgilere göre, uçakların görüş açısına göre zaman zaman koyu renkte duman bırakabileceği ancak bunun uçuş emniyetini etkileyen bir durum olmadığı öğrenildi.

Fotoğrafı çeken pilot Ümit Erdizer ise görüntüye ilişkin şu notu düştü: "Arkadaşlar,bu kontrailin rengi uçağın sizin seviyenizin altında ya da üstünde olmanıza göre değişir. Eğer uçağın kontraili sizin altınızda ise rengi koyu gridir.tabii ki bu koyuluk ve açıklık alt zeminin bultla kaplı olmasına göre de değişir. Eğer sizin üstünüzde ise kontrailin rengi beyazdır. Ki bu da günün saairine göre ton farklılığı yaratabilir."

İşte Sunexpress uçağının o anları:

ucakk_1

10 NUMARA YAĞ YAKIYO MÜBAREK 🙂

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ