Genel Güvenlik Sosyal Medya Teknoloji

Stephen Hawking Uzaylıların Bizi Öldüreceklerini Düşünüyor!

stephen-hawking-uzaylilarin-bizi-oldureceklerini-dusunuyor-705x290

Stephen Hawking uzaylıların gezegenimize geldikleri takdirde insanları öldüreceklerini düşündüğünü belirtti.

Bundan yaklaşık 60-70 sene önce kayda değer ve modern teknolojinin kullanıldığı ilk uzay araştırmaları başladı. Bu çalışmalar gün geçtikçe gelişen teknolojiyle birlikte çok daha kolay bir hale geldi ve insanların görebildiklerinin sınırları artmaya başladı. Görebildiklerimiz artarken gelişen teknolojimizi kullanarak cihazlar, robotlar yapmaya başladık ve onları gezegenlere göndererek bu gezegenlerde incelemeler yaptık. Bu ve bunun gibi çalışmaların ilerlemesiyle edinilen bilgiler insanların bildiklerinin ve hayal gücünün ötesinde.

Hayal edilenden fazlası olarak tanımlanan uzay, araştırmaların yoğunlaştığı dönemlerde insanların bir tanım oluşturmasına yol açtı; UFO. UFO'lar, yani genel olarak söylemek gerekirse uzaylılar, görülmeye ve bildirilmeye başlandıkları tarihlerden beri oldukça çok kişinin dikkatini çekiyor. Bu gibi varlıklara inanıp inanmamanız, yapacağınız araştırmalar sonucunda vereceğiniz kararlara bağlı fakat UFO'ların varlığı, araştırmalarıyla tanınmış birçok bilim adamı tarafından da kabul görüyor. 

560c6466e12dc

Bunlardan birisi olan Stephen Hawking, her fırsatta uzaylıların varlığından söz eden ve sadece varlığı konusunda değil aynı zamanda ne gibi yapıları olduğu konusunda da fikir yürütmeye çalışan, günümüzün en saygıdeğer bilim adamlarından birisi. 

Stephen Hawking  El País adlı gazeteye verdiği röportajda uzaylılara inananları biraz endişelendirecek bir konudan söz etti. Ünlü bilim adamına göre uzaylılar, gezegenimize varmaları durumunda insanlığa hiç hoşgörü göstermeyecek ve hepimizi öldürecekler. Hawking bu düşüncesini şu sözleriyle anlattı; "Eğer uzaylılar Dünya'ya varsalardı bunun sonuçları Columbus'un Amerika'ya çıktığı zamanki gibi olurdu, yani varılan bölgenin yerlilerine iyi davranılmazdı. Bu gezegene gelecek olan uzaylılar, büyük ihtimalle göçebe olacaklardır ve bu nedenle vardıkları ilk yaşanabilen gezegende yaşamlarını devam ettirmek isteyeceklerdir. Bu benim mantık odaklı düşüncem ve bu ihtimalin gerçekleşme olasılığı fazla. İşin zor olan kısmı, onlar varmadan önce neye benzediklerini tahmin etmek."

Hawking'in bu sözleri maalesef bana oldukça mantıklı geliyor çünkü başka gezegenlerde yaşayan canlıların buraya gelmesinin sadece iki sebebi olabilir; araştırmak veya işgal etmek. Başka gezegenlerden bizim gezegenimize gelecebilecek kadar ileri teknolojisi bulunan canlıların araştırma gibi basit bir işlevi gerçekleştirirken kendilerini ele vermeyeceklerine inanıyorum ve geriye kalan tek seçenek de Hawking'in fikrini doğruluyor.
 

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ