Donanım Genel Haberler Teknoloji

LG’den Super 4K UHD Yeni TV’ler

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, duyurusunu yaptığı yeni televizyon modelleri ile Super 4K UHD çözünürlük sunmayı hedefliyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, duyurusunu yaptığı yeni televizyon modelleri ile Super 4K UHD çözünürlük sunmayı hedefliyor… Ultra HD televizyonların yavaş yavaş yaygınlık kazanmaya başladığı şu günlerde sektörün önde gelen firmalarından LG, yeni bir atak yaparak Super UHD yeni TV modellerini resmi olarak duyurdu. Normal 4K’ya göre daha net olacağı belirtilen bu televizyonların 8K çözünürlüğüne erişeceği söylenmekte. CES 2016 etkinliğinde yeni TV’lerini tanıtması beklenen LG, aslında yaptığı atak ile biraz şaşırtmadı değil.

Üretim aşamasında olduğu anlaşılan yeni modellerini net bir şekilde gözler önüne seren firma, bazı teknik özellikleri paylaşmış olsa da kozunu elbette CES 16 fuarına saklıyor. p49 inç ile 89 inç arasında değişkenlik gösteren yeni modeller, üç farklı varyasyondan oluşmakta. HDR özellikleri, IPS panel, 8K çözünürlük, süper ince tasarım, çok daha canlı renkler ve bunlar gibi özellikler ile geleceği açıklanan yeni cihazların çıkış tarihi ve fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Konuyla ilgili yeni açıklamalar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz, bizi takip etmeye devam edin.

 

 

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ