Genel Haberler Teknoloji

Tesla’nın Gizli Rakibi Açığa Çıktı

Bugüne kadarki en gizli girişimlerden olan Tesla’nın gizli rakibi Faraday Future’ün planı bildiğimiz arabayı yeniden icat etmek

tesla-elon-musk.jpg

Bugüne kadarki en gizli girişimlerden olan Tesla’nın gizli rakibi Faraday Future’ün planı bildiğimiz arabayı yeniden icat etmek… Problem ise bu gizli rakibin planı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Çünkü şirket, arabaları hakkında ya da onları diğerlerinden ayıran özellikleri hakkında hiçbir bilgi vermedi bugüne kadar. Faraday Future‘ün baş tasarımcısı Richard Kim sessizliğini bozdu ve arabaları neyin daha iyi ve özel yapacağını ve kendi arabalarını diğerlerinden ayıracak özellikleri paylaştı. Kim’e göre Faraday Future’ün en büyük özelliği araç içi bağlantı olacak. Kim şirketin arabayı bir arabadan daha çok bir tablet gibi yapacağını söyledi.

Kullanıcı arabanın içerisinde ki arayüz ile etkileşime geçecek. Aracın özelliklerinden bir tanesi ile cep telefonu ile kontrol edilebilmesi olacak. Ancak bu çevrimiçi araba sadece daha çok ekranın olacağı anlama gelmiyor. Araç kullanıcı ile daha kişisel bir bağlantı içerisinde olacak. Araç kullanıcının tercihlerini bilecek. Bunların arasında tercih ettiği derece, araçla sık gidilen yerler ya da sürüş tarzı. Ayrıca araç sürücünün sevdiği müzikleri gibi şeyleri öğrenmek için sürücünün bulutunda ki içeriklere de bağlanacak.

 

 

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ