Genel Haberler İnternet Teknoloji

Google, abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com Alan Adını Satın Aldı!

google-abcdefghijklmnopqrstuvwxyz-com-alan-adini-satin-aldi-705x290

Alphabet’e geçiş sürecini tamamlayan Google, abc.xyz alan adından vazgeçerek abcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com alan adını satın aldı.

Google, 2 Ekim tarihinden itibaren Alphabet’in altında faaliyet gösteren şirketlerden bir tanesi haline geldi. Dünyanın en büyük arama motoru olmasından öte farklı hizmetlerle internet dünyasının en klas oluşumlarından olan Google, artık çalışmalarını Alphabet şirketi üzerinden yürütecek. Ayrıca Google’la birlikte bilimsel çalışmalar yapan Creative Labs gibi kuruluşlar da Alphabet’in bünyesinde olacak. Yani bir nevi klasik şirket işleyişiyle hareket edilecek.

Her kurumsal şirket gibi Alphabet de aynı isimle internet sitesine sahip olmak istedi fakat alan adının sahibi olan BMW, siteyi Google’a satmadı. Bu yüzden ilk olarak abc.xyz alan adıyla yola başlayan Alphabet, daha sonra alfabedeki tüm harflerin yer aldığıabcdefghijklmnopqrstuvwxyz.com alan adını satın aldı.

İşte domainin whois sorgusu : 

screen-shot-2015-10-07-at-7-26-00-pm

2717 dolar değeri bulunan site (tüh kafamıza, bilseydik biz satın alırdık) için Alphabet’in yöneticilerinden gelen açıklama ise şu şekilde: “abc.xyz’de birkaç harf eksik geldi, biz de o eksiklikleri doldurmak istedik.”

Siteye hemen giriş yapmak isteyenler olursa denemeyin arkadaşlar, içerisinde bir şey yok.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ