Genel Haberler İnternet İşletim Sistemleri Mobil Sosyal Medya Teknoloji

WhatsApp’a Mesaj İşaretleme Özelliği Geldi!

whatsapp-a-mesaj-isaretleme-ozelligi-geldi-705x290

WhatsApp’a gelen güncellemeyle birlikte kullanıcılar, ‘mesaj işaretleme’ özelliğine de kavuşmuş oldu.

Watsapp’a ara ara gelen güncellemeler, bu platformun içerik olarak çok daha zengin ve kullanışlı olmasını sağlıyor. Son gelen güncelleme de her zaman olduğu gibi kullanıcı odaklı olmuş.

Bu özellik, konuştuğunuz bir kişiyle olan sohbet geçmişinizde dilediğiniz mesajları (önemli gördüğünüz ne varsa artık) işaretleyerek daha sonra görmenizi sağlıyor. 

Mesaj İşaretleme özelliğini nasıl kullanabilirsiniz?

  • Önce sohbet ettiğiniz kişiyle yaptığınız görüşme penceresinde istediğiniz mesajın üzerine basılı tutarak hemen üst kısımda bulunan yıldız işaretine tıklayın
  • Daha sonra kişiler kısmına gelip işaretlenmiş mesajlar bölümüne tıklayın, karşınıza bu zamana kadar işaretlediğiniz tüm mesajlar çıkacak


Yararlı bir uygulama olduğunu düşünüyorum, çünkü görüşme penceresinde (hele eski tarihte yapılmış bir görüşmeyse) aradığınız cümleye ulaşmak istediğinizde zorlanabilirsiniz. Sıcağı sıcağına yapacağınız işaretleme, konuşma esnasında önemli gördüğünüz cümlelere rahatlıkla ulaşmanızı sağlayacak. Şimdilik İOS platformu için gelen güncelleme, kısa bir süre içerisinde Android için de gelecektir.

Özelliği kullanmak isteyen kişiler için bir de resimli olarak anlatmak istedik. Aşağıdaki yolu takip edebilirsiniz.

 

isaretlenmis-mesaj-2

 

isaretlenmis-mesaj-3

 

 

 

 

 

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ