Genel Haberler Teknoloji

Çamaşır Katlamaya Son! “Laundroid” Sizin Yerinize Katlasın!

Yeni bir japon üretimi olan Laundroid artık sizi kıyafet katlama derdinden kuırtarıyor. Üstünüzü çıkartın, Laundroid'in içine yollayın, kusursuz katlanmış bir şekilde alın!

Günlük yaşantıda vaktinizi çalan bir probleminiz varsa, emin olun Japon bilim adamlarının buna bir robotu vardır!. Hayatımızın her alanına hızla yayılmaya başlayan akıllı eşyaların bir yenisi olan Laundroid, görüntü analizi ve görüntü işleme algoritmalarıyla kıyafetinizi tarıyor, katlanacak noktaları belirleyip sizi uzun bir uğraştan kurtarıyor. Annelerin yeni yardımcısı, bekar beylerin kahramanı olacak Laundroid 2008 yılında geliştirilmeye başlandı ve son sürümü CEAETEC etkinliğinde tanıtıldı.

Daiwa HousePanasonic ve Seven Dreamers firmalarının ortaklığıyla önümüzdeki sene ön satışa sunulacak olan kıyafet katlama makinesi bizlerle 2019 yılında resmi olarak buluşmuş olacak.

08197262-photo-laundroid-ceatec

Ayrıca DaiwaHouse kendi konut projelerine ve yapı paketlerine bu güzide robotu da dahil etmeyi düşündüklerini belirtti. Yani henüz daha piyasaya çıkmadan kendisine toptan alıcı bulmuş durumda. (Böylesine bir cihazı almamak olmaz tabii)

resultadoLaundroid

Bakalım fiyatı ne kadar olacak,merakla beklenen bir konu 🙂

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ