Bilgisayar Genel Haberler Oyun

Dota 2 Dosyalarında Half-Life 3 Dosyası Bulundu!

dota-2-dosyalarinda-half-life-3-dosyasi-bulundu-705x290

Son güncellemeden sonra Dota 2 dosyalarında bulunan Half-Life 3 dosyası, serinin hayranlarını heyecanlandırdı.

Oyun oynayan çoğu kişini bildiği gibi bir oyun serisine bağlanmak oyuncular için bazen kötü bir fikir olabiliyor, özellikle bu oyun 3. oyun serilerini çıkartmamasıyla ünlenmiş olan Steam'e aitse. Sevilen birçok oyunu 2. serisinde yarıda bırakmış olan Steam, uzun zamandır bu oyunlar arasında yer alan ve her oyuncunun en az bir kere oynamış olması gereken Half-Life yüzünden baskı görüyor. Serinin 3. oyununu isteyen oyuncular, senelerdir bu amaç uğruna Steam'e bildirimler gönderiyor, mektuplar yazıyor ve hatta imza kampanyası düzenliyor.

"Steam Database Twitter" adlı hesaptan keşfedilen bir dosya, serinin 3. oyununu bekleyenleri oldukça heyecanlandırdı. Dota 2'nin güncellenmesinden sonra oyunun dosyaları arasında bir .txt uzantısı bulduğunu bildiren Twitter kullanıcısı, Valve ve Steam hakkında yaptığı bilgilendirmeler ve sızıntılar ile oldukça ünlü. 

maxresdefault(72)Bulunan .txt dosyasının adı "hl3.txt". Dosyada bulunan ve Half-Life 3'ün geleceği konusunda bizleri heyecanlandıran metinler şu şekilde; 

  • "Attribute.prop_zipline.max_ride_speed"
  • "NPCs that are in the same squad (i.e. have matching squad names) will share information about enemies, and will take turns attacking and covering each other."
  • "A permanent squad member cannot leave the player's squad unless killed or explicity removed by entity I/O. Only use this if you're sure you want to override the default AI."
  • "If you want your citizens to squad with the player but not obey commands the player gives to move the squad, put a concept here and this citizen will speak the concept instead of obeying the order."

Steam, en başarılı oyunlarından birisi olan Dota'nın dosyaları üzerinden gizli planlarını açıklamayı oldukça seviyor ve bunu şimdiye kadar birkaç defa tekrarladı. Dota 2 dosyaları arasında RPG oyunlarına ait ipuçlarıbağlantılar ve çeşitli bilgiler bulunabiliyordu. Bu nedenle Half-Life 3'ten bahsedildiği ve böyle içeriğinin bulunduğu bir dosya, bence bişeyleri işaret ediyor olabilir.

Kaynak: GameSpot 

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ