Genel Haberler İnternet Sosyal Medya

WhatsApp Yıllık Ücret Almayı Bırakıyor

Facebook’un bundan yaklaşık iki yıl önce 19 milyar dolar karşılığında satın aldığı popüler mesajlaşma servisi Watsapp, kullanıcılarından 1 dolar yıllık ücret toplamayı bırakıyor. 

whatsapp-uygulamasi

 

Watsapp, geçtiğimiz yıllarda ücretli sisteme geçtiğini duyurmuştu. Yeni WhatsApp kullanıcılarından yıllık 1 dolar ücret talep eden anlık mesajlaşma platformu, bu kararı ile olumsuz tepkilere maruz kalmıştı.

Ücretli sürüme geçilmeden önce hali hazırda WhatsApp'a sahip olanlar "Ömür Boyu" ücretsiz olarak uygulamayı kullanma hakkına sahipti. WhatsApp, gelen tepkilere daha fazla sessiz kalamadı ve bugün bir açıklama yaptı.

Resmi blog üzerinden yapılan açıklamaya göre; WhatsApp yakında herkes için ücretsiz olacak.

 

dikkat-smiley-ile-whatsapp-cokertilebiliyor-99049

DLD konferansında konuşan Watsap CEO’su Jan Koum açıkladı. Koum, WhatsApp yıllık ücret politikası çerçevesinde kullanıcılardan talep edilen paranın çok yüksek olmamasına rağmen, pek çok kişiyi servisi kullanmaktan mahrum bıraktığını belirtti. 

Bu politika özellikle kredi kartı kullanımı sınırlı olanları fazlasıyla etkiliyor. WhatsApp’ın daha da geniş kitlelere ulaşması için rakipleri gibi ücretsiz olması gerektiği de, bu kararda etkili olmuşa benziyor.

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ