Genel Güvenlik İnternet Mobil Sosyal Medya Teknoloji Yazılım

Twitter’da Açığı Bulan İki Türk, Şirketin Daveti Üzerine ABD’ye Gidiyor!

Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri olan Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, buldukları açık sebebiyle Twitter tarafından ABD’ye davet edildiler.

twitter-da-acigi-bulan-iki-turk-sirketin-daveti-uzerine-abd-ye-gidiyor-705x290

Son birkaç haftadır global anlamda adımızı farklı platformlarda sıkça duyurur olduk. Nobel Kimya Ödülü’nü Aziz Sancar’ın alması, Mete Atatüre’nin fizik alanındaki başarısı, A Milli futbol takımımızın biraz şans biraz da azimle Avrupa Şampiyonası’na en iyi üçüncü olarak direkt katılması derken dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Twitter’daki sistem açığını bulan iki Türk genci, yine ismimizi dünya genelinde duyurmuş oldu. Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği öğrencileri olan Batuhan Katırcı ve Cihan Nalbant, Twitter’daki sistem açığını bulmaları nedeniyle Twitter’ın CEO’su olan Jack Dorsey'ın özel davetlisi olarak San Francisco’da düzenlenecek Twitter Flight etkinliğine katılacak.

Twitter’ın bünyesinde bulunan Periscope’taki sistem açıklarını bulup çözüm geliştiren Katırcı ve Nalbant, geliştirdikleri uygulamalarla Twitter’daki yazılımsal açıkları bulup raporluyorlar. Şirket ise Katırcı ve Nalbant’ın bu emeklerini karşılıksız bırakmayarak bu ikiliyi dünyanın önemli yazılımcılarının katılacağı ve Twitter’ın yeni özelliklerini tanıtacağı Twitter Flight organizasyonuna davet etti.

 

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ