Bilgisayar Genel Haberler İnternet Oyun Teknoloji

Steam’ın “Black Friday” İndirimi Yarın Başlıyor!

steam-in-black-firday-indirimi-yarin-basliyor-705x290

Steam'in yılbaşı zamanı başlattığı büyük kış indirimleri öncesi son büyük indirim furyası yarın başlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri ile Kanada çıkışlı olan ve Şükran Günü şeklinde bilinen bir kutlama biçimi bulunmakta. Çiftçilerin hasat sonrası ailecek hem hasatları için hem de o yılki tüm nimetleri için tanrıya şükretme inancı, aynı zamanda tüm mağazalara Şükran Günü'nden sonra gelen ilk cuma günü Black Friday olarak inanılmaz indirimlerin yapılması, kelepir fiyatına satış yetmiyormuş gibi bu mağazaların da sabahın köründe açılması gibi bir durum bulunuyor.

Tabii Valve'in ABD merkezli bir şirket olması, Steam'in de bu Black Friday'e uyarak büyük indirimler yapması dünya genelinde tüm oyuncuların pusuda oyunları ucuza kapatmak için beklediği nadir günlerden biri olarak geçer.

steam-görseli(2)

Bu yılkı Black Friday indirimleri ise Steam'de yarın, yani 25 Kasım 2015 Çarşamba günü Türkiye'de20:00'da start alacak. Hangi oyunların ne kadar indirime sahip olacağı bilinmese de ciddi fiyat düşüşlerinin beklendiği bu etkinlik 1 Aralık 2015 günü yine saat 20:00'a kadar devam edecek. Yani 6 gün sürecek olan bu etkinlik ile merak ettiğiniz, satın almak istediğiniz ancak fiyatı pahalı geldiği için alamadığınız oyunlar varsa şimdiden kartlarınıza para yüklemenin ya da kredi kartınızda yer açmanın tam zamanı.

maxresdefault(79)

"Ben kart kullanmıyorum" diyenleriniz varsa eğer BoaPara sistemi ile anlaşmış olan Steam'den hesaba ATM vs üzerinden para göndererek de oyun satın almanız mümkün. Yarın bu etkinlik ile alakalı saat 20:00'dan sonra hangi oyunların ne kadar indirime girdiğiyle alakalı haberimizi de yine burada bulacaksınız. Son olarak bu indirimlerin kısa süre içerisinde EA'nin satış platformu olan Origin'de de olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ