Genel Haberler Mobil Teknoloji

Samsung Bu Sefer de Dünyanın En Büyük Yüzen Platformu Yapıyor!

samsung-bu-sefer-de-dunyanin-en-buyuk-yuzen-platformu-yapiyor-705x290

Genellikle teknolojik faaliyetleriyle tanıdığımız Samsung'un ağır iş makinaları ve çözümleri tarafında da önemli bir adım geliyor.

Samsung dediğimizde ilk akla gelen artık Galaxy serisi telefonlar olarak dikkat çekiyor. Yani aslına bakarsanızSamsung Grubu'na bağlı Samsung Electronics firmasını biliyoruz. Bu firma telefondan, televizyona ve beyaz eşyaya kadar birçok ev teknolojisini bizlere sunuyor.

Ancak Samsung firması sadece bundan ibaret değil. Elektronik sektörünün yanı sıra kimyasallar, finansal hizmetler, sigorta, PR ve özellikle ağır sanayi sektörlerinde de hizmet veren Samsung, bu sefer karşımıza ağır sanayi tarafından bir önemli adım ile konu oluyor. Samsung Heavy Industries adlı şirket kolunda yapılan çalışmalar sonucunda denizcilik konusunda ve limanlar alanında önemli yatırımları olan Samsung bu sefer de "Dünyanın En Büyük Yüzen Platformunu" inşa edecek.

1200x-1(1)

Adını pek duymasa da dünyadaki ağır sanayi sektöründe dünyanın en büyük 3. gemi üreticisi konumundayken bu sefer en büyük olmaya oynamaya devam ediyor. Bu sefer Shell ile anlaşarak Avustralya tarafında doğalgaz arama çalışmaları için dünyanın en büyük yüzen platformunu kuracaklar. Dünyanın en büyük yüzen platformunun yanı sıra Mitsui OSK firmasıyla ortak olarak da396 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde olacak gemi tamı tamına 20 000 konteyner taşıyabilecek.

Samsung 21,100 TEU container ship render

Sonuç olarak Güney Kore'de ihracatın %25'ini tek başına üstlenen Samsung, gelirinin en büyük gelirini Samsung Electronics ve Samsung Heavy Industuries tarafından karşılıyor.

 

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ