Genel Haberler Mobil Teknoloji

Pepsi’nin Akıllı Telefonu Pepsi Phone P1 Çıktı!

pepsi-nin-akilli-telefonu-pepsi-phone-p1-cikti-705x290

Bundan önce sadece söylentiden ibaret olan Pepsi akıllı telefonu sonunda çıktı. Pepsi Phone P1 adındaki telefonun tüm özellikleri ve detayları haberimizde.

Sizlere bundan yaklaşık 1 ay önce buradaki haberimizden oldukça ilginç bir şey olan kola markası Pepsi'nin akıllı telefon işine girebileceğini ve ardından ise bu işin ciddi olduğunu ise ortaya çıkan sızıntılar ile buradan aktarmıştık. Şimdi ise kanlı canlı olarak satışa çıkan Pepsi'nin akıllı telefonu Pepsi Phone P1 adını almış.

Pepsi ile yapılan antlaşma ile cihazın üretimi Çinli Shenzhen Scooby Communication Equipment adlı bir firma tarafından gerçekleştirilmiş. Oldukça ilginç bir adım atan Pepsi'nin telefonu tasarımsal olarak Çinli markalara oldukça benziyor. Tasarımında alüminyum bir kasa kullanıldığını da belirtmiş olalım.

Pepsi-Phone-P1s

Teknik özellikler olarak orta seviyede konumlandırılabilecek Pepsi'nin akıllı telefonu 5.5 inçlik Full HD çözünürlüğünde 2.5D bir ekrana sahip. MediaTek ürerimi 1.7GHz hızında çalışan MT6592 8 çekirdekli çipsetini barındıran cihaza ARM Mali-450 MP4 grafik işlem birimi destekliyor. 2GB RAMkullanacak olan Pepsi Phone P1 ayrıca 16GB depolama alanına sahip.

Pepsi-Phone-P1-P1s

f/2.0 özellikli 13MP arka ve 5MP ön kameraya sahip cihazda 3.000mAh batarya da bulunuyor. Ayrıca parmak izi okuyucusuna sahip olan cihaz 4G/LTE desteği de sunuyor. Ayrıca çift simkart girişi barındıran P1'de klasik Çinli telefonlarda gördüğümüz ikinci simkartın MicroSD kart olarak da kullanılabilme özelliği mevcut.

564c378bN7092106d

Şu anda Çin bazlı JD isimli alışveriş sitesinde 300TL'ye denk gelen fiyata satışa çıkan cihaz fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahip olarak ve arkada oldukça ilginç gelecek Pepsi logosuyla beraber satışa çıktı.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ