Genel Haberler İnternet Teknoloji

Paybyme Kart Hizmetlerini Sonlandırıyor!

Bir çok platformla anlaşması olan paybyme kart Türkiye'de oyun severleri üzdü.

Türkiye'de oyun sektöründe ön ödemeli kart olarak kullanılan paybyme kart faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Henüz neden kapatıldığı kesin olarak bilinmiyor. PayPal'ın Türkiye'deki faaliyetlerini durdurmasının ardından gözler BDDK'ya çevrildi.

Şirket tarafından yapılan açıklama :

paybymecard

Resmi büyük boyutta görüntülemek için tıklayınız.
Paybyme Kart Kullacıları İçin Önemli Bilgilendirme 

2013'ten beri Denizbank işbirliği ile beraber yürüttüğümüz ön ödemeli Paybyme kart programının kapatılmasına karar verilmiştir. 

Bu süreçte siz değerli kullanıcılarımızın tüm sorularınızı yanıtlamak ve kartınızın durumu için Paybyme kart destek hattı hizmetinizde olacaktır. 

Sorularınız ve kartınızın durumunu öğrenmeniz için; hafta içi 10:00-18:00 saatleri arasında 0 850 532 50 40 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. 

İlk günden bu yana yanımızda olan kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.

paybyme-card

PaybyMe nedir ?

PaybyMe, METNA (Orta Doğu, Turkey and Kuzey Afrika) ve CIS (Bağımsız Devletler Topluluğu) bölgesinin lider ödeme sağlayıcısıdır. PaybyMe, internet üzerinden oyun, sosyal ağ ve dijital ürün satışı yapan iş ortakları için kesintisiz ödeme metodları ve akıcı kullanıcı deneyimleri sunmaktadır. Misyonumuz, müşterilerimize, rekabette onları bir adım önde tutacak Pazar lideri çözümler sunmaktır.

Ön Ödemeli Kart Özelliği

Son yıllarda hızla büyüyen sanal oyun endüstrisinde oyuncuların oyun içi harcamalarını güvenli ve hızlı şekilde yapabilmeleri için geliştirilen PaybyMe Kart, ön ödemeli kart olma özelliği ile kullanıcılarına kontrollü harcama yapma olanağı sunuyor. PaybyMe kart, bir kredi kartı olmadığı için kart sahibi ile bir kredi ilişkisi kurulmuyor. Kart sahipleri PaybyMe Kart’a uygun gördükleri tutarları yüklüyor. Kart üzerine yüklenen tutar kadar harcama yapılması, kart sahiplerinin harcamalarını bütçeleri dâhilinde gerçekleştirmelerini sağlıyor ve ailelere de çocuklarının harcamalarını takip edebilme imkânı veriyor. Bu sayede aileler çocuklarının oyunlara ne kadar para harcadığını ve harçlıklarından geriye ne kadar kaldığını da takip edebiliyor.

Sanal kartlar PaybyMe internet sitesi üzerinden kolaylıkla alınabilirken, fiziki kartlar ve 10, 25, 50 TL’lik değerlerle Türkiye’nin en yaygın satış ağına sahip mağaza ve marketlerde müşterilere sunulacak. Kartlar, başka hiçbir işleme gerek kalmadan PaybyMe anlaşmalı bir sanal sitede ilk kez kullanıldıklarında aktif hale gelecek. Kartla satın alım yaparken ise sadece kartın üzerinde her karta özel PID numarasını girmek yeterli olacak. Karta bakiye yüklemek de ona ulaşmak ve onunla alışveriş yapmak kadar rahat ve hızlı. Kullanıcılar, tüm DenizBank ATM’leri ile PaybyMe logosu görülecek her yerden kartlarını doldurabilecekler.

Tanıtım Videosu

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=rZb6IBNE94w[/embedyt]

Görünüşe göre süreç biraz oyuncular için sıkıntılı olacak gibi görünüyor. Umuyoruz alternatif çözümler getirilir.

PayPal'ın Türkiye'deki faaliyetlerini durdurmasının ardından sizce buna şaşırdık mı ? Tabikide ŞAŞIRMADIK!

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ