Genel Haberler Spor Teknoloji

Nike Kendi Kendini Bağlayabilen Ayakkabı Üretti!

nike-kendi-kendini-baglayabilen-ayakkabi-uretti-705x290

Nike, Back To The Future filminde de gördüğümüz "kendi kendini bağlayabilen" ayakkabıları hayata geçirdi.

Dün sinema tarihinin en iyi film serilerinden birisinin, yani Back To The Future'ın hayranları için çok özel bir gündü. Serinin en çok sevilen filmi olan Back To The Future 2'de Marty McFly'ın geleceğe geldiği günün tarihi 21 Ekim 2015. Dünü işaret eden bu tarihten dolayı birçok hayran, filmin hatırasını onurlandırmak amacıyla son derece yaratıcı şeyler yaptılar. Bazıları Marty'nin geldiği tarihteki insanların giyindiği gibi giyindi, bazıları da araçlarını doktorun aracına benzetmek amacıyla süsledi.

Bu tarihi bazı özel amaçlarla kullanmak isteyen firmalar da çıkmadı değil elbet. Bu firmalar arasında katılan Nike, oldukça kullanışlı bir ürününü tanıttı. Back To The Future 2'de de gördüğümüz kendi kendini bağlayabilen ayakkabıları üretmiş olan dev tekstik ürünleri ve ayakkabı üreticisi, söylentiye göre bu ayakkabıdan birden çok üretti.

giphy

Dün resmi Twitter hesabından Marty McFly'ın Twitter hesabına "see you tomorrow" yazarak ayakkabının açıklanmasına ön hazırlık yapan Nike, şu ana kadar hala ayakkabının fotoğraflarını basınla paylaşmış değil. Sızdırılan bilgilere göre yeni ayakkabıların isminin "Nike Mags" olacağı biliniyor ve bir CNBC muhabirinin söylediğine göre ayakkabıların birçok kişinin zevkine hitap etmesi amacıyla birden çok üretildi. Bu nedenle ayakkabıların özel bir seri olmayabileceğini ve hatta yeni üretilen çoğu ayakkabıda bu teknolojinin bulunabileceğini düşünmek çok abartılı olmazdı.
 

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ