Genel Haberler

Köstebekgiller İzle

Köstebekgiller, 26 Mart 2012'de TRT Çocuk'ta yayına başlayan gerçek ve animasyon karakterlerin bir arada olduğu, Türkiye'deki ilk dizi projesi.

Konu :

Pelin şirin bir kız çocuğudur. Bir şeyler öğrenmek için çok meraklıdır. Özellikle hayvanlar ve onların gizemli yaşamlarını öğrenmek için sürekli kitaplar okur, internet üzerinden çeşitli bilgiler edinir.

Yeni taşındıkları ev, aynı zamanda Pelin için yeni bir maceranın başlangıcıdır. Pelin daha ilk günden taşındıkları evi ve çevresini keşfetmeye başlar. Bu arada kendi bahçesinde yaşayan Köstebekgillerden habersizdir. Köstebekgiller, Dede köstebek, Baba köstebek, Anne köstebek, Boyo, Süslü ve Bebi’den oluşan sevimli bir ailedir. Pelin ilk olarak komşusu Caner’le tanışır. Caner yaramaz bir çocuktur. Daha ilk andan itibaren Caner ve Pelin hiç anlaşamazlar. Caner, Pelin’e kötü davranmaktadır, ondan uzak durmak istemektedir.

Yeryüzünde olan bu gerginlik Köstebekgiller’e de etki eder. İnsanların toprak üstünde gezinmeleri yüzünden Köstebekgillerin evi yıkılır. Bir süre sonra Pelin’in bahçesindeki yıkılan yuvalarını, Caner’in bahçesindeki bir ağacın altına taşımak zorunda kalırlar. Bu esnada Pelin Köstebekgillerle tanışır ve onlara yardım etmeye başlar.

Pelin için yeni ev, güzel bir macerayla başlamıştır. Caner ise Pelin’in bir şeyler saklandığından emindir. Ne sakladığını öğrenmeye çalışır.

Sizde Köstebekgillerle ilgili tüm bilgiyi www.kostebekgiller.org internet sitesinde bulabilir, tüm bölümlerini izleyebilirsiniz.

köstebekgiller izle 

köstebekgiller son bölüm

köstebekgiller perili orman

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ