Genel Haberler İnternet Mobil Sosyal Medya

İnstagram’a Video İzlenme Sayısı Geliyor

Sosyal fotoğraf paylaşma ağı olan İnstagram büyük bir yeniliğe imza atıyor. Uzun zamandır pek bir güncelleme almayan fakat Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg tarafından satın alındıktan sonra neredeyse her hafta güncelleme almaya başlayan İnstagram, bu sefer büyük bir değişikliğe gidiyor.

Başlıkta da belirttiğimiz gibi artık İnstagram’da videoların kaç kere izlenildiğini görebileceksiniz. İnstagram üzerinde yüklediğiniz veya başka birinin yüklediği bir videoyu görüntülerken, videonun aşağısında ne kadar izlenildiği bilgisi yer alacak. Bu bilgi sayesinde videoların ne kadar popülariteye ulaştığını çok rahatlıkla analiz edebileceksiniz.

instagram-video-izlenme

Peki Sayacı Ne Zaman Gelecek?

Bu yeniliğin tam olarak ne zaman İnstagram sosyal ağına geleceği bilinmiyor fakat yazının başında da sizlere aktardığımız gibi tahminler doğrultusunda bir kaç hafta içerisinde kullanıcıya sunulması bekleniyor. Sayacın konulması fotoğrafta gördüğünüz gibi, hiç bir şekilde İnstagram beğenilerinizi görmenize engel olmayacak. Bu haberin yayılmasından sonra belkide en çok sorulan sorulardan biride bu olacak fakat dediğimiz gibi bu yeni sayaç beğenilerin görülmesine asla engel değil.

Henüz bu yeni video sayacıyla ilgili bildiklerimiz bu kadar. İnstagram’ın yeni sayacıyla ilgili haberler ve yenilikler elimize ulaştıkça sizlerle paylaşacağız. Bu yeni sayaç hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Kaynak : Fobolo

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ