Bilgisayar Genel Haberler İnternet Teknoloji

Google ne zaman kuruldu?

Doodle'ları ile özel günleri hatırlatan Google, kendi kuruluşunu unutmadı. Peki, Google ne zaman kuruldu? İşte Google kuruluşu ile ilgili bilinmesi gerekenler!

google_ne_zaman_kuruldu

GoogleDoodle'ları ile önemli günleri ve olayları insanlara hatırlatmaya devam ediyor. Google, 27 Eylül için hazırladığı özel Doodle'ı ile birlikte de ne zaman kurulduğunu da internet kullanıcılarına hatırlatarak, kendi doğum gününü kutluyor.

Peki Google ne zaman kuruldu?

Google, yeni Doodle'ı ile ne zaman kurulduğunu internet kullanıcılarına hatırlatmak istiyor. Öyle ki GoogleDoodle'a tıklanıldığında da "google ne zaman kuruldu" şeklinde bir arama sorgusu yapıyor. Google, bundan tam 17 sene önce Larry Page ve Sergey Brin tarafından takvimler 4 Eylül 1998 tarihi gösterdiğinde kuruldu. Ancak Google, 2005 yılından beri doğum gününü 27 Eylül tarihinde kutluyor.

Google, neden 27 Eylül'de doğum gününü kutluyor?

"Google ne zaman kuruldu?" şeklinde bir arama yapıldığında 4 Eylül 1998 tarihi karşımıza çıkıyor. Peki o zaman neden 27 Eylül tarihinde Google doğum gününü kutluyor? Çünkü Google arama motoru, 27 Eylül 2005 tarihinde rekor bir indeks sayısına ulaştı. Bu rekordan sonra da artık Google'ın doğum günü, her sene 27 Eylül tarihinde kutlanılmaya başlandı. 

Bizler de Google'ın doğum gününü kutluyor, Google'ın arama sonuçlarını nice yıllar boyunca; hızlı ve doğru bir şekilde internetkullanıcılarına ulaştırmasını temenni ediyoruz. İyi ki doğdun Google!

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ