Bilgisayar Donanım Genel Güvenlik Haberler İnternet İşletim Sistemleri Mobil Teknoloji Yazılım

Android Kullanarak, WiFi Hacklemenin En İyi Metodu

hack-wifi-1

WiFi, yani kablosuz ağların kullanımı, Android kullanıcıları için artık çok sıradandır ve bütün Android tabanlı telefonlarda WiFi mevcuttur. Wifi, 2,4GHz ve 5GHz frekanslarındaki radyo dalgalarını kullanarak, kablosuz bir şekilde internete erişmemizi sağlar. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Enstitüsü(IEEE)’nün ürünü olarak ortaya çıkan WiFi, kablosuz yerel ağ olarak, yani WLAN olarak da sıkça karşımıza çıkar.

Bu yazımızda, sizlerle kısaca Android Telefonlar kullanarak WiFi Hacklemenin En İyi 3 Metodunu paylaşacağız.

bluetooth-hack-android-phones1

Bundan birkaç hafa önce, bir çok okur tarafından, kendi telefonları yardımı ile, çevrelerinde bulunan herhangi bir savunmasız WiFi ağını hackleyecek bir yazılım yazmam istendi. Sizinle aşağıda paylaşacağım tüyolar ile, 99.9% ihtimal ile, herhangi bir şifre ile korunmuş kablosuz ağı hackleyebileceğinizi iddia ediyorum.

 

Android Telefon Kullanarak Wi-Fi Hacklemenin En İyi 3 Metodu:

Metod 1: WPA2 / WPS Routerların Hacklenmesi

Adım 1: İlk olarak, Android cihazınızı root’lamanız gerekmektedir. Ayrıca bunun yanısıra, telefonunuzun, Nexus7, Galaxy S1/S2, Nexus 1, HTC Desire HD cihazlarında bulunanın aksine, Broadcom bcm4329 veya bcm 4330 çipseti kullandığından emin olun.

Adım 2bcmon yazılımını indirin ve kurun. Bu PIN crackleme işlemini broadcom çip setinizde görüntülemenize yardımcı olduğu için çok önemlidir.

Adım 3: Kurulum tamamlandıktan sonra, uygulamayı çalıştırın ve “Monitor Mode”u açın.

Adım 4: Reaver adlı uygulamayı indirin ve kurun. Bu uygulama WPS Pin’i crackleyerek WPA2 şifresini ele geçirmenizi sağlar.

Adım 5: Reaver’i kurduktan sonra çalıştırın ve ekranda çıkan doğrulamayı; bu yazılımı yasadışı amaçlar için kullanmayacağınızı onaylayın, sonrasında ise cracklemek istediğiniz bağlantı noktasını seçin. Bazı durumlarda monitör modunu onaylamanız gerekebilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız bcmon onay için tekrar açılacaktır.

Adım 6: Ayarlarınızı doğrulayın, ve “Automatic Advanced settings” (Otomatik Gelişmiş Ayarlar) kutucuğunun işaretlenmiş olduğundan emin olun.

Adım 7: “Start Attack” tuşuna basarak crackleme işlemini başlatın. Bu son adımın tamamlanması 2-10 saat arası sürebilir.

 

Metod 2: WEP Routerlarının hacklenmesi

Adım 1: İlk olarak, android cihazınızı root’lamanız gerekmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra, telefonunuzun, Nexus7, Galaxy S1/S2, Nexus 1, HTC Desire HD cihazlarında bulunanın aksine, Broadcom bcm4329 veya bcm 4330 çip seti kullandığından emin olun.

Adım 2: bcmon yazılımını indirin ve kurun. Bu PIN crackleme işlemini broadcom çipsetinizde görüntülemenize yardımcı olduğu için çok önemlidir.

Adım 3: Kurulum tamamlandıktan sonra, uygulamayı çalıştırın ve “Monitor Mode”u açın.

Adım 4“Run bcmon terminal” seçeneğine tıklayıp, “airodump-ng” yazıp, Enter’a basın. Airodump’ın yükleme işlemi bittikten sonra tekrar komut girişine yönlendirileceksiniz ve bundan sonra “airodump-ng wlan0” yazıp tekrar Enter’a basmanız gerekir.

Adım 5: Bu aşamada, karşınıza bir Mac adresi çıkacak. Bu adresi not ediniz.

Adım 6: Şifeyi kırmaya geçmeden önce, giriş noktasından bilgi edinerek, kanalı taramakla başlayın. Daha sonra “airodump-ng -cchannel#–bssidMAC address-w output ath0” yazıp Enter’a basın. Bu adımdan sonra tarama işlemi başlayacaktır. 20,000 ile 30,000  arası bir paket sayısı taratmayı deneyin.

Adım 7: Sonunda şifreyi cracklemek için terminale geri dönün, fakat öncesinde yeterince yüksek paket sayısına ulaştığınzdan emin olun. Daha sonra “aircrack-ng output*.cap” yazın ve Enter’a basın.

Adım 8: Şifre başarı ile cracklendiğinde, “KEY FOUND” (Anahtar Bulundu) şeklinde bir mesajla karşılaşırsınız. Bu şifre hexadecimal formdadır. Bu da demektir ki, şifreyi girerken, görmüş olduğunuz uyarıda bulunan şifrenin içindeki “:” leri  ve “.” leri silmeniz gerekir. Örneğin, ekranda gördüğünüz mesajdaki şifre “A7:12:5F:51:AE” ise, kırdığınız şifre  “A7125F51AE”dir.

 

Metod 3: Osmino

Wi-Fi hacklemenin en kolay metodlarından birisi ise “osmino” programıdır. Aslına bakılırsa, bu program hiçbir hackleme işlemi yapmaz, onun yerine daha önce başkası tarafından hacklenmiş şifreleri elde etmenize yarar. bunun yanı sıra, güvenlik açığı olan ağların yerini bulup, bağlanmanıza yardımcı olur.

 

NOT: Bu sitedeki içerik tamamen bilgi amaçlı paylaşılmıştır. Bu araçlarla ve anlatılanlarla illegal işlemler yaparsanız, sorumluk sadece size aittir.

 

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ