Genel İnternet Teknoloji

YouTube’un PiP Özelliği Şimdi Masaüstünde!

Uzun zamandır mobil platformlarda kullandığımız PiP özelliğiYouTube üzerinden video izlerken aynı zamanda yine YouTube’da gezinmemize olanak sağlayan, YouTube'un güzel bir özelliği. Şimdi bu özelliği masaüstünde de kullanmak mümkün. 

YouTube’un PiP desteği, beğendiğiniz bir videoyu izlerken, aynı zamanda uygulama içinde gezinmeye de imkan sunuyor. Bunu yaparken açtığınız video, ekranınızın sağ alt köşesine iniyor ve siz arka planda farklı sayfalarda sorunsuz bir şekilde gezinebiliyorsunuz. Böylece hem daha konforlu bir kullanım, hem de zamandan kazanıyorsunuz. Google Chrome tarayıcısı üzerine eklenen bir eklenti de, artık bu özelliği masaüstü bilgisayarlarımızda da kullanmamızı sağlıyor. 

youtube-pip-chrome

Chrome üzerine kurulan eklenti, tıpkı mobil platformlardakine benzer şekilde çalışıyor. Chrome tarayıcınızdan açtığınız YouTube sayfası üzeriden seçtiğiniz videoya sağ tıklayıp PiP (Picture in Picture) seçeneği seçilerek, videoyu ekranın sağ alt kenarına indirip izleyebiliyorsunuz. Google Chrome tarayıcınıza bu eklentiyi yüklemek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ