Genel Haberler İnternet İşletim Sistemleri Mobil Teknoloji

Youtube’u Ekran Kilidiyle Kullanmanızı Sağlayan Mobil Uygulama: Black Screen Of Life

Black Screen Of Life adlı bir uygulama, Youtube'u müzik dinlemek gibi amaçlarla kullanan Android kullanıcıları için son derece kullanışlı.

Akıllı telefonlarımızı birçok amaçla kullanıyoruz. Bu cihazların günden güne artan marifetlerinin arasında sayamayacağımız kadar çok özellik var. Bu özelliklerin arasında yeni olmasa da telefon kullanıcılarının asla vazgeçmediği müzik çalabilme özelliği, neredeyse her telefon sahibi tarafından kullanılıyordur. Müzik dinlemeyi sevmeyen insan olmaması nedeniyle sıklıkla kullanılan bu özellik için elbette müzikleri dinleyebileceğimiz dosyaların veya programların olması şart. Spotify gibi programlardan da gerçekleştirebileceğimiz bu işlem, bu programların tam anlamıyla "paragöz" olması nedeniyle kullanıcılar için tam bir çile olabiliyor.

12169762_1092222144130317_146004291_o

Böyle durumlarda yardımcı olan ve istediğimiz bütün müzikleri bulabileceğimiz Youtube'a koşuyoruz. Youtube'un kullanılması ve Youtube'da bulunan müziklerin dinlenilmesi oldukça kolay fakat bir sorun var; Youtube ekran kilidiyle birlikte kullanılamadığından dolayı bataryayı çok hızlı tüketiyor. Youtube'un arka planda çalışmaması sorunundan yakınmayan bir kullanıcı olduğunu sanmıyorum. Bize sadece telefonun ekranını açık bırakma seçeneğini bırakan Youtube, şarkı dinlememiz karşılığında bol bol şarjımızı yiyor. Birkaç senedir kullanıcıların şikayetçi olduğu bu konunun Youtube'un kulağına gittiğinden eminim ancak ufak bir güncellemeyle bunu düzeltebilecek olan video devinin bunu neden hala yapmamış olduğunu bilmiyoruz.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=6QJLETokPNs[/embedyt]

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ