Bilgisayar Donanım Genel Haberler Teknoloji

Thermaltake’den Bilgisayarınızı Sanata Dönüştürecek Efsane Kasa: Core P5

thermaltake-den-bilgisayarinizi-sanata-donusturecek-efsane-kasa-core-p5-705x290

Bilgisayarınızın kasasını usta bir sanatçının tablosu gibi duvara asmak istermisiniz? O zaman Core P5 tam size göre.

Bilgisayarlarla iç içe olan kişilerin (yani hemen hemen hepimiz) en büyük tutkularından biri de yeni bir masaüstü bilgisayar toplamaktır. Gecelerce yapılan araştırmalar, kafa kurcalayan ince detaylar, neler neler…

Tabi bunun yanı sıra çoğumuz topladığımız canavarın şanına yakışır bir de görüntüsü olsun isteriz. İşte bu şekilde düşünen kullanıcıların başvurduğu yerlerin başında gelen, kendi kendine yap (Do It Yourself) kasalar ile bilinen efsane marka Thermaltake, son yaptığı kasa tasarımı ile resmen bizlere iç çektirmekte.

Core P5 adındaki yeni canavarını tanıtan Thermaltake, kullanıcılara sadece görsel anlamda iyi olan değil, kullanım ve performans bakımından da sağlam olan bir ürün sunuyor. Tek tarafı cam panel olan Core P5, içine yerleştireceğiniz hemen hemen her türlü sistemi kasadan kaynaklı meydana gelen fazla ısınma sorunundan büyük ölçüde koruyor. 

pic4

Fiziki yapı olarak cam panele ve tamamen açık ön, arka kısıma sahip olan Core P5, bunlarının yanı sıra kullanıcıya çeşitli su soğutmalı sistemler yerleştirmek için ciddi bir alan da sunuyor. Core P5'in neredeyse yarım metrelik bir radyatör alacak kadar yeri var (görsellerde gördüğüz fanlar 120mm'lik).

Core P5'in üst kısmında bulunan paneller sabit sürücü için özel olarak üretilmiş. Normalde panel, dört adet sabit sürücü alabilecek odacıklar tarzında yere sahip. Ancak sistem içindeki kablo fazlalığından ve kabloların kapladıkları yerden kurtulmak için bu dörtlü panel, basit şekilde ikiye ayrılarak büyük iki panel haline getirilebiliyor. Böylece sisteminizde büyük ekran kartları ya da soğutma donanımları için ekstradan yer de açılabiliyor.

pic9

Core P5, standart kasa olarak dik şekilde, ya da cam panel üstte kalacak şekilde yatay olarak kullanılabiliyor. Bir diğer kullanım yöntemi ise tahmin edebileceğiniz gibi duvara monte şekilde. Yani kısacası Core P5 ateş ediyor. Thermaltake Core P5'in bu ayın 15'inde 169 dolardan piyasaya sunulacak. Core P5'e buradan göz atabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ