Domain Genel Haberler

Tesla Motors “Tesla.com” Domainini Nikola Tesla’nın Elinden Kapmayı Başardı

Uzun zamandır bir Nikola Tesla hayranına ait olan Tesla.com domaini, Tesla Motors tarafından satın alındı.

Elektrikli otomobiller ve yenilikçi otomobil sistemleri geliştiren Tesla Motors, uzun bir süredir domain sorunu yaşıyordu. İstediği domaini bir türlü alamayan otomobil üreticisi, "www.teslamotors.com" adresi üzerinden firmasını tanıtmak zorunda kalmıştı. Çoğu kişinin Tesla Motors'a sadece "Tesla" olarak hitap etmesi, bu adresin yeterli olamamasına neden oluyordu.

Uzun bir süre "www.tesla.com" domainin satın almak için uğraşan Tesla Motors, bu domaini bir türlü alamamıştı çünkü domain, ünlü bilim adamı Nikola Tesla'nın büyük hayranı olan Stu Grossman'a aitti. Bu domain üzerinden Nikola Tesla'yı tanıtan ve ona ait olan çalışmaları yayınlayan Stu Grossman, senelerce domaini elinde tutmayı başarmıştı. Ancak Tesla Motors'un bu domaini satın almış olduğunu açıklamasıyla Stu'nun internet sitesinden vazgeçtiğini gördük.

Red-Tesla-Emblem-Logo-Water

Stu'nun Google Domain'e (veya GoDaddy de olabilir) para ödemeyi mi unuttuğu veya Tesla Motors'dan para mı aldığı bilinmez ancak artık www.tesla.com adresine girdiğinizde bu domain sizi otomatik olarak Tesla Motors'un orijinal adresine yönlendiriyor.

Kaynak: TheNextWeb 

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ