Genel Mobil

Suya Düşen Telefon Nasıl Çalışır?

Çoğunuz şahit olmuşsunuzdur telefonun suya düşmesine. Ya da bu talihsiz olay başınıza gelmiştir. Yine gelirse diye sizinle paylaşmak istedim. “Boşa uğraşma çalışmaz at gitsin artık yenisini alırsın” deseler de siz şansınızı deneyin.

Şans diyorum çünkü suyu kana kana içtiyse telefonunuz onun için yapacak pek bir şey olmayabilir. smiley 

Öncelikle suya düşen telefonunuzun ilk önce batarya kapağını açın ve elektrik bağlantısını kesin. Yani bataryasını çıkartın ve acilen parçalarına ayırın.

Ardından kuru bir bezle kurulayın ve bataryayı kesinlikle hemen takmayın.

Sıra geldi yemek tarifine. Temiz ve derince bir kapaklı kaba telefonun boyunda pirinç koyun.

Pirincin içerisine batarya ve sadece parçaları ayrılmış telefonu yarı yerine kadar gömün. Dış kapağını ve diğer parçalarını koymanıza gerek yok. Telefonun gövdesi ve bataryasını koymak yeterli.

telefon

Pirince gömülü telefon ve bataryanız 3 gün boyunca kapağı kapatılmış kapta kalacak. Yalnız belirli aralıklarla kabın kapağını açıp havalandırabiliriz ya da telefonun diğer su almış kısmını pirince bömebiliriz. Pirinçte 3 gün boyunca kalan telefonumuzun içerindeki nem pirinç tanelerince emilip kuruması sağlanacaktır.Sıra geldi pirinçlere.. Eğer telefonunuz çalışırsa bu pirinçle bir pilav yapın yanına da kuru fasulye.. komşuya dağıtın smiley 

Şaka tabi wink

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ