Bilgisayar Genel Teknoloji Yazılım

Mr. ROBOT 2.SEZON!

414352_s

İlk sezonda Elliot Alderson, Evil Corp isimli Dünya'nın en büyük şirketini yok etme planları yapar. Bu fırsatı, trende tanıştığı Mr. Robot adlı kişinin fsociety isimli hackerlardan oluşan grubuna katılarak yakalar. Planı işlemeye başlayan fsociety grubu bu esnada Elliot sayesinde farklı olaylar yaşar. Elliot, Shayla isimli hoşlandığı kızı kötü adamlardan kurtarmak için farklı bir plan uygulamaya başlar. Shayla'yı rahatsız eden adamı hapishaneye attırdıktan sonra Elliot'ın akıl edemediği farklı olaylar peşine takılır. Olaylar sonrasında kendi yaptıkları yüzünden Shayla'nın ölümüne şahit olur. Bunun üzgünlüğünü yaşayan Elliot, Evil Corp konusunda işlerin iyi gittiğini öğrenir ve bununla moral bulur. İlerleyen zamanda Elliot, fsociety grubundaki Darlene isimli kızın aslında öz kız kardeşi olduğunu öğrenir ve eve gidip kendini hacklemeye başlar. Kendini hackleyen Elliot, Mr. Robot adlı kişinin aslında babası olduğunu öğrenir. Onları nasıl tanımadığına şaşıran Elliot, aslında bunca zamandır babasına değilde kendine kızgın olduğunu, bilinç altı sayesinde babasını gördüğünü yani babasının gerçekten öldüğünü anlar. Tüm bu olanlardan sonra kız kardeşi Darlene gelip olanları anlatır. Anlattıklarında aslında fsociety grubunu Elliot'un kendi kurduğunu, tüm planın ona ait olduğunu söyler. Arada hafıza sorunları yaşayan Elliot'un bu yüzden bir şey hatırlamadığını, garip davrandığını söyler. Sezonun sonuna doğru Evil Corp şirketinden kovulan Tyrell Wellick isimli iş adamı, Elliot ile iş birliği yapmaya karar verir ve birlikte Evil Corp'un tüm verilerini siler. Bu sayede halkın Evil Corp şirketine olan bütün borcu silinir. Halk artık fsociety sayesinde özgürdür. Son bölümde Elliot yine olanları, Evil Corp şirketinin verilerini nasıl yok ettiğini, Tyrell Wellick'in nerede olduğunu hatırlamaz. Sezon Tyrell Wellick gizemi ile son bulur.

İzleyiciler Mr. Robot dizisinin son zamanların en iyi dizisi olduğunu söylüyorlar. Dram ve insan psikolojisini harika bir şekilde işlemeyi başaran dizi gerçekten iyi bir grafik çiziyor. Umarız ileyleren sezonları da böyle muhteşem olur.

Peki bu harika dizi Mr. Robot'un 2. sezonu ne zaman başlıyor? 2016 yılının haziran ayının başlarında Mr. Robot 2. sezon 1. bölümünün yayınlanması bekleniliyor.

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ