Donanım Genel Haberler Mobil Teknoloji

iPhone 6s ve 6s Plus’a Şimdiye Kadar Yapılmış En İlgi Çekici Dayanıklılık Testi!

iphone-6s-ve-6s-plus-a-simdiye-kadar-yapilmis-en-ilgi-cekici-dayaniklilik-testi-705x290

Bu zamana telefonlar için hep sıradan dayanıklılık testlerinden bahsetmiştik. Bu seferki test ise biraz daha ilgi çekici.

Drop test, işkence testleri gibi akıllı telefonlar için yapılan dayanıklılık testleri, kabul edelim ki ilk çıktığı zamanlarda ilgimizi çekmişti. Gerçekten de bir kullanıcının başına gelebilecek olaylara bizzat şahit olup ‘demek benim de başıma gelse böyle olacakmış’ düşüncesiyle videoları takip etmiştik. Fakat hayatımızın her alanında olduğu gibi dayanıklılık testlerinde de benzer şeyler görüyor olmamız, açıkçası bizi biraz sıkmıştı. YouTube’daki SquareTrade Inc kanalının yapmış olduğu iPhone 6s ve 6s Plus dayanıklılık testi ise ilgimizi tekrar bu yöne çekti.

Karışık dövüş sanatları ustası olan Luke Rockhold, iPhone 6s ve 6s Plus için bir dayanıklılık testi uyguladı. En iyi bildiği işi yaparak cihazların ne kadar sağlam olduğunu tekme test eden Luke Rockhold, bir kişinin eliyle tuttuğu cihazlara tekme attı. Hem 6s hem de 6s Plus’ı tekmeleriyle darmadağın eden arkadaş, diğer test aşamasında ise aynı cihazları bu sefer eliyle bükmeye çalıştı. İlk 6s’i bükmeye çalışan ve biraz zorlansa da bunu başaran Rockhold, 6s Plus’ta ise oldukça zorlandı fakat yine de cihazı ikiye bölmeyi başardı.

Böyle değişik bir test videosu izlemeye bizim de ihtiyacımız vardı açıkçası, iyi oldu. Luke Rockhold’un tekme ve güç şov yaptığı videoyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

[embedyt]http://www.youtube.com/watch?v=l31VsFUVYfs[/embedyt]

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ