Genel Haberler İşletim Sistemleri Mobil Teknoloji

iOS 9.0.1 GÜNCELLEMESİ YAYINDA!

ios-9-0-1-guncellemesi-yayinlandi-705x290

Apple'ın yeni telefonu iphone 6S ve iPhone 6S Plus'ın piyasaya sürülmesine sadece birkaç gün kala Apple iOS işletim sisteminin 9.0 güncellemesini yayınladı. Güncellemenin yayınlanmasından sonra güncellemeyi yapan çoğu kullanıcı şarj, yavaşlık ve indirme problemleri yaşadıklarını dile getirdiler ve bu sorunun kişisel değil, genel bir sorun olduğu anlaşıldı. Apple'a yapılan geri bildirimlerden sonra Apple, bu sorunu düzeltmek adına yeni yayınlanan güncellemenin üzerine bir güncelleme daha yayınladıklarını bildirdi.

Yeni güncellemenin adı iOS 9.0.1. Bu güncellemede iOS 9.0'a ek olarak hiçbir eklenti yok ve güncelleme sadece iOS 9.0'da yaşanan sorunların giderilmesiyle alakalı. Çoğu kullanıcı ilk çıktığı tarihte iOS 9.0 güncellemesini indirdi ve güncellemenin sorunlu hali, hala çoğu kullanıcının sisteminde bulunuyor. Bu nedenden ötürü iOS 9.0.1 güncellemesi, sistemin sahip olduğu hataları düzeltme bakımından çok önemli.

Apple bu güncellemeyi kesinlikle yapmanızı öneriyor çünkü hata ile karşılaşmamış olan kullanıcıların bile ileride bazı sorunlar yaşayabilecekleri belirtildi. Güncelleme 9.0 sürümüne sahip olan ve olmayan bütün kullanıcılara sunuldu. iOS 9.0.1 güncellemesini telefonunuzun Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümlerini takip ederek yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ