Genel Sosyal Medya

Instagram’a Bilgisayarınızdan Fotoğraf Yükleyin

Instagram hesabınıza bilgisayarınızdaki fotoğrafları direkt yüklemek istiyorsanız ve bunun için bir çözüm bulamadıysanız sizlere kısaca çözümü açıklayayım.

Instagram bilindiği üzere fotoğraf ve kısa video paylaşımı için en çok tercih edilen sosyal ağlardan bir tanesi. Geçtiğimiz dönemde Facebook tarafından satın alınan bu uygulama sadece mobil kullanıcılara paylaşım imkanı sağlıyor ancak paylaşımlar bilgisayardan giriş yapıldığı zaman gözükebiliyor.

Bilgisayar üzerinden fotoğraf yükleme imkanının olmaması bazı alternatif çözümlere yönelmeye mecbur kılıyor. Bunlardan biri de Gramblr isimli program

Gramblr isimli programı bilgisayarınıza kurduğunuzda artık telefonunuzda olduğu gibi bilgisayarınızdan herhangi bir diskten fotoğraf seçip paylaşabilirsiniz.

Ücretsiz olarak Gramblur’u kendi sitesinden indirin

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyadan kurulum dosyasını çıkarın ve yönetici olarak çalıştırın. Aksi halde kurulumda hata alabilirsiniz.

İşlem tamamlandığında ve programı açtığınızda instagram kullanıcı adınız ve şifreniz istenecektir.

gramblr

Gerekli bilgileri girdikten sonra yükleme işlemini yapmanız için öncelikle fotoğrafın boyutunun 650×650 olmasına dikkat edin. Ayrıca fotoğraf boyutu 500kb’ı geçmemesi gerekir. Zaten o boyutta bir fotoğraf 500kb olması biraz zor.

gramblr-upload

Fotoğraf yüklendiğinde etiket girmeniz için bir pencere gelecektir. Etiketleri ekledikten sonra fotoğrafını Instagram hesabınızdan paylaşılmış olacaktır.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ