Donanım Genel Haberler Teknoloji

İlk Görünmez Drone Üretimine Başlandı!

Haberlerde oldukça fazla duyduğumuz Drone avlarından insanların bezdiğini hepimiz biliyoruz. Drone’ları bomba sanıp ateş eden vatandaşlardan, olta ile yakalayan vatandaşlara kadar bir çok güldüren haber okuduk. Bu yeni teknolojiye henüz hazır değiliz sanırım. Etrafımızda uçan pahalı oyuncaklar olan Drone’ları Amerika ordusu da kullanıyor. İnsansız uçabilen uçaklar bir bölgenin analizini yapabilmek için ideal. Fakat sanırım Amerika oldukça pahalı olan oyuncaklarını vatandaşlar tarafından imha edilmesinden oldukça sıkılmış olacak ki bu oyuncakları görünmez olarak yeniden tasarlamaya karar vermiş.
drone-1
Bir tuşla görünmez olabilen uzay gemilerini fütüristtik filmlerde çokça gördük fakat gerçek anlamda tamamen görünmez olabilen bir aygıt henüz görmedik. Bu sebeple Amerika’nın bu haberi tüm teknoloji dünyasında büyük etki yarattı ve ilk prototip merakla bekleniyor. Tabi Amerikan ordusu bunu bizimle paylaşırmış bilemeyiz. Ortalıkta uçan görünmez Drone’lara henüz biz hazır değiliz bence : )

İnsanlar günlük hayatlarında bunları ne amaçla kullanır kim bilir. Bu teknolojiye henüz vatandaşların medeni açıdan hazır olduğunu düşünmüyorum fakat Amerikan ordusunun fazlaca işine yarayacağı kesin.
drone-2

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ