Donanım Eğitim Genel Haberler Mobil Teknoloji Yazılım

Hyundai’dan Araba Parçalarından Anlamayanlar İçin Mükemmel Uygulama

hyundai-dan-araba-parcalarindan-anlamayanlar-icin-mukemmel-uygulama-705x290

Hyundai araba parçalarının bilgilerini mobil cihazınızla görüntüleyebileceğini bir sistem geliştirdi.

Günümüzde herkesin arabaya ihtiyacı var. Hayatın her anının önemli olduğu ve yaşamın son derece hızlandığı günümüzde, araba olmadan bir yerden bir yere gitmek son derece zor. Bu ihtiyaç belirli bir para karşılığında giderilebiliyor, peki ya araç bilgisi? Sürdüğünüz aracın nasıl çalıştığını öğrenmek, ne gibi özelliklerinin olduğu bilmek en az araç sürebilmek kadar önemlidir. Hyundai, bu konuda yetersiz bilgisi olan sürücülerin zor durumda yardımına koşacak yeni bir uygulamayı kullanıma sundu.

Uygulama, mobil cihazlara yükleniyor ve mobil cihazlarda bulunan kameraları kullanarak çalışıyor. Uygumalayı açtığınız sırada cihazın kamerasından görünen araç parçaları, uygulama tarafından tanınıyor. Bu tanınan parçalar, yan kısımlarında isimlerinin bulunduğu bir bildirim göstergesi ile size gösteriliyor ve siz isterseniz bu bildirim göstergelerine tıklayarak aracın bu parçası hakkında daha fazla bilgiye erişebiliyorsunuz.

Örneğin yolda kaldınız ve arabanın hangi kısmında sorun olabileceğini bilmiyorsunuz. Hyundai'ın uygulamasını kullanarak arabanın parçalarını kamera yardımıyla cihazınıza taratıyorsunuz ve bu parçalar hakkındaki bilgilere uygulama sayesinde kolayca erişebiliyorsunuz. Böylece araçta bulunan bir sorunu ve bu sorunun nasıl çözümlenebileceğini sadece bu uygulamayı kullanarak öğrenebiliyorsunuz.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ