Bilgisayar Eğitim Genel Haberler İnternet Teknoloji

Google’dan yapay zeka tabanlı sohbet hizmeti

Yeni raporlar, Google’ın tamamen yapay zeka odaklı özel bir hizmet için hazırlandığını gösteriyor!

321025.jpg

Facebook geçtiğimiz günlerde Messenger uygulaması için Facebook M isimli sanal asistanını tanıtmıştı. Wall Street Journal'in kaynaklarına göre Google da kullanıcıların sorularını cevaplamak için web'de arama yapabilecek yapay zeka tabanlı bir mesajlaşma servisi inşa ediyor. Açıklamalardan anlaşılacağı üzere daha ayrıntılı ve daha konuşkan bir Google Now'ın bizi beklediği söylenebilir.

WSJ'nin raporuna göre yeni sohbet platformu kullanıcı sorgularına yanıt vermek için chatbot'lardan yardım alacak. Ayrıca Google'ın hizmeti, üçüncü parti bot ekosistemini teşvik amacıyla geliştiricilere de açması bekleniyor.

Arama devi, sızıntılar hakkında yorum yapmaktan kaçınırken, yapay zeka tabanlı mesajlaşma servisinin ne zaman ve ne şekilde ortaya çıkacağı henüz belirsizliğini koruyor. Hangouts bunun için iyi bir aday gibi görünüyor ancak bu entegrasyon da şu an için garanti değil.

Teknoloji devinin bir yıldan fazla bir süredir yeni uygulama üzerine çalıştığı ifade edilirken, geliştirme sürecinin Google veteranlarından Nick Fox'un önderliğinde ilerlediği söyleniyor.

Kaynak: Chip

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ