Bilgisayar Genel Haberler İnternet Teknoloji

Google’dan Komik Hata: Steve Jobs’un Annesinin Fotoğrafı Yerine Fetullah Gülen Fotoğrafı

Google'dan kaynaklı bir hata, aynı cümlede kullanacağımızı hiç düşünmediğimiz Fetullah Gülen ve Steve Jobs'ı ''bir araya'' getirdi.

81VStYnDGrL

Google oldukça enteresan ve bir o kadar da komik bir olaya imza attı. Teknolojinin önde gelen ve özellikle mobil cihaz dünyasında sürekli zirveye oynayan Apple'ı Apple yapan adam hepinizin bildiği gibi Steve Jobs'dır.

Son dönemlerde başrolünde Michael Fassbender'ın oynadığı ve kendi adını taşıyan film ile tekrar ön plana çıkan Steve Jobs, muazzam hayat hikayesi ile de pek çok insana rol model olmakta. Filmin ardından özellikle ailesi konusunda bazı şeyleri merak edenler ve bunu Google'dan araştırmak isteyenler ise, haberimize konu olan olayı keşfetmiş.
 

Google'ın arama sonuçlarında kullanıcılarına sunduğu ve bir nevi ''tanıtım kartı'' olarak karşımıza çıkan şeyi bilirsiniz. Çoğu kişi bu özelliği Vikipedi'nin sanır ancak aslında Google'ın sunduğu bir hizmet. İşte bu bağlamda Steve Jobs'ın annesi Clara Hagopian Jobs'ı Google'da arama yaptığınızda bahsettiğimiz tanıtım kartında Fetullah Gülen'in fotoğrafı çıkmakta.


Screenshot_1

Bu tarz bir olaya sebep olan şey ise muhtemelen Google'ın bu tanıtım kartlarının düzenlenebilir, değiştirilebilir olması. Özelliğin altında bulunan ''Geri Bildirim'' kısmına tıkladığınızda, fotoğraftan kişi bilgilerine kadar pek çok şeyi düzenleyebiliyorsunuz.

 

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ