Bilgisayar Genel Güvenlik Haberler İnternet Mobil Teknoloji

Google Hesabınıza Şifre Girmeden de Giriş Yapabilirsiniz!

Yeni hizmetini deneme sürecine sokan Google, çok yakında şifre girmeden hesabımıza erişmeyi mümkün kılacak. Bir nevi parola derdinden kurtuluyoruz.

Yeni hizmetini deneme sürecine sokan Google, çok yakında şifre girmeden hesabımıza erişmeyi mümkün kılacak. Bir nevi parola derdinden kurtuluyoruz… Mail, fotoğraf, depolama alanı ve daha nice özellikleri tek bir hesap üzerinden kontrol etmeyi sağlayan Google, üzerinde çalıştığı yeni sistem ile birlikte işimizi çok daha kolaylaştıracak. Zira şimdilik deneme süreci içerisinde olan yeni sistem, şifresiz bir şekilde Google hesabımıza erişmeyi ve zamandan tasarruf sağlamamızı mümkün kılmakta. Paylaşılan bilgilere göre Google, mobil bildirim ile çalışan yeni sistemini sınırlı sayıdaki kullanıcının hizmetine sunmuş durumda.

google-hesabiniza-sifre-girmeden-de-erisebilirsiniz--6434329

 

Bir nevi beta programı gerçekleştiren firma, hatalarını ayıklamakta olduğu yeni sistemini sorunsuz bir hale getirdikten sonra tüm kullanıcılar için aktif hale getirmiş olacak. Gelelim bu bahsi geçen sistemin çalışma şekline. Google hesabımıza erişmek istediğimizde yeni sistem, parola girmek yerine telefonumuza bildirim gelmesini sağlayacak. Onaylanan bu bildirim sonrasında tek bir tıkla hesabımıza erişebileceğiz. Telefonun kilidi açılmadan kullanılamayan bu bildirim, ayrıca çalınma durumunda eski usül parola kullanımına da izin verecek.

 

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ