Genel Haberler İnternet Mobil Teknoloji

Google Analytics’in Mobil Sürümü Güncellendi!

Google tarafından hazırlanan resmi servislerden biri olan Google Analytics için Google değişikliğe gitti. Google Analytics mobil sürümününde yaşanan bu değişiklik ile birlikte pek çok yenilik ve kullanım kolaylığı sağlandı. 

Tamamen yenilenen ara yüzü ile materyal bir tasarımın kullanılmaya başladığı görülürken, özellikle mobil üzerinden site verilerini takip etmek isteyen kişiler için büyük bir kolaylık sağlandı. Daha büyük bir şekilde bölümlerin hazırlandığı uygulamada, böylece bilgilere net bir şekilde erişilmesi sağlandı. 

Google Analytics mobil sürümünde kişilerin site ile ilgili farklı raporları hazırlayabilmesi ve özellikle bu raporların direk mobil olarak paylaşılabilmesi göze çarparken, yeni puan kartı görünümü gibi özellikleriyle de karşılaştırma ve iyi bir şekilde analiz edilmesini sağlayan Google Analytics mobil sürümünün yenilenmesi ile mümkün duruma geldi.

Google Analytics mobil sürümü 3.0 versiyonu ile yenilenirken kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli detay bu yeniliğin şu an için sadece Android Google Analytics mobil sürümünde geçerli olduğu.

google-analytics

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ