Genel Haberler Mobil Teknoloji

Galaxy S7, Stok Sorunu İle Karşılaşabilir

2016 yılına girmemize sayılı günler kala büyük firmaların beklentileri de ortaya çıkmaya başladı. Bu sefer baş rolde ise Samsung var

2016 yılına girmemize sayılı günler kala büyük firmaların beklentileri de ortaya çıkmaya başladı. Bu sefer baş rolde ise Samsung var… Başlangıçta belirli sayıda telefon üreten Samsung, kimi zaman stok sorunu ile karşılaşsa da temkinli bir şekilde hazırladığı planı uygulamaya koyan bir firma. Galaxy S5 ve Galaxy S6 gibi son modellerine 4 – 5 milyon arası satış barajı koyan şirket, en yeni amiral gemi modeli olan Galaxy S7'de ise en fazla 5 milyonluk bir üretim gerçekleştirecek.

Şimdilik çıkış tarihi ve fiyatı hakkında net bir bilgi edinemediğimiz Galaxy S7'nin başlangıçta 5 milyon adet üretileceği iddia edildi. Güvenilir kaynaklara dayandırılan bilgiler çerçevesinde Samsung'un 1.6 milyon adet Galaxy S7 Edge ve 3.4 milyon da Galaxy S7 modelini piyasaya süreceği belirtiliyor.

Gelen talebe göre üretimde artış yoluna gidecek olan firma, bu sayede en az zarar ile çıkış dönemini tamamlamış olacak. Daha önce ortaya çıkan bilgilerde, Galaxy S7'nin 5.2 inç büyüklüğünde 2K çözünürlük sunan bir ekran ile geleceği söylenmişti. 4 GB RAM dışında Snapdragon 820 ya da Exynos 8890 yonga setini kullanacak olan cihaz, bu sayede oldukça yüksek bir performans da sunmuş olacak. Tabi elimizdeki bu bilgiler resmi sıfatını taşımadığından dolayı kesin konuşmamakta fayda var.
 

 

 

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ