Domain Genel

Domain Satış Sistemi

Merhabalar, sizlere şimdi Domain Satış Sistemi'ni anlatacağım. Bildiğiniz üzere günlük düşen domainleri paylaşmaktayım.

Bunların içlerinde güzel olanları,gözüme kestirdiklerimi alabilirsem kendim alıp,satmaktayım. Şimdi ise bu aldığım alan adlarını yayınlayacağım bir platform ile karşınızdayım.

Elimde bulunan tüm satılık alan adlarımı tek bir site üzerinde toplamaya karar verdim. Rahatlıkla göz gezdirebilir, beğendiğinize teklif verebilirsiniz.

Siteye gitmek için TIKLA.

Nasıl Çalışır?

1- Alıcı ilgisini çeken alan adını bulur.

2- Alıcı, alan adı için hesap bilgilerimizden birine ödeme yapar.

3- Hızlı ve güvenli aracılık sistemi ile alan adının yönetimini alır.

4- Alan adı, ödeme geldikten sonra alıcıya aktarılır.

5- Güvenli ticaret aracılığı dolandırıcılığa karşı tarafları korumaktadır.

Her türlü soru görüş ve iletilerinizi, İletişim menüsünde yer alan bilgilerle tarafıma ulaşabilirsiniz.

S.S.S

Sıkça sorulan sorular bölümüne hoşgeldiniz.

Alan Adı / Domain Nedir?

Alan adı e-maillerinizin, web sayfalarınızın ve buna bağlı büyün datalarınızın bir nevi kısayol adresidir. 

Internet üzerindeki bütün veriler ve iletişim temelleri IP adı verilen fiziksel adresler üzerinde kurulmuş durumdadır. Alan adları ise karmaşık IP adreslerinin ezberlenmesinden daha kolay olmasının yanı sıra tek bir IP adresi üzerinden binlerce alan adını sunabilme şansımız bulunduğundan yönetimide kolaylaştırmaktadır. 

Alan adları uzantı adı verilen alt isimler ile sınıflandırılmaktadır.

Asgari Fiyat Nedir?

Domain açıklamalarında görünen asgari fiyat o domaine verebileceğiniz en düşük teklif miktarıdır.

Örneğin: Asgari Fiyat 100 TL yazıyorsa 100 TL altında verilen teklifler değerlendirilmeyecek. 100 TL ve üzeri teklifler dikkate alınarak teklif verene geri dönüş sağlanacaktır.

Hemen Al Fiyatı Nedir?

“Hemen Al” şeklinde listelenmiş olan alan adları sabit bir fiyatla listelenirler ve bu fiyat üzerinden başka bir fiyat istemek üzere pazarlığa girilmez. Bir alan adını almak üzere girilmiş olan teklif bağlayıcıdır.

Sabit fiyatla listelenmiş olan alan adları ilan sayfalarında alan adlarının yanlarında Hemen Al yazısı ile yayınlanmaktadırlar. Alan adlarını hemen al fiyatı doğrultusunda teklif veren ilk kullanıcıya alan adı satılır.

Alan adlarının online işlemi mümkün müdür?

Evet, satın aldığınız alan adları için kontrol panelinden alan adlarınızın işlemlerini online olarak yürütebilmektesiniz. Alan adı hangi firmada kayıtlı ise ordan üyelik açıyorsunuz,bende sizin üyeliğinize domaini aktarıyorum. Bu şekilde yönetimini almış oluyorsunuz. Ayrıca dilediğiniz firmaya (EPP) transfer koduyla taşıyabilirsiniz. Farklı firmalara taşıma ücreti size aittir.

Alan adımı değiştirebilir miyim?

Alan adı kayıt prosedürü ICANN tarafından belirlenmektedir. Bu prosedüre göre alan adı kayıtçıları kaydedilen alan adlarını değiştiremezler. Bu nedenle alan adı kayıt işlemleri geriye döndürülemeyen işlemlerdendir. Kaydedilen alan adında veya uzantısında her hangi bir değişiklik yapılamaz. Sadece sistemden devredışı bırakılabilir. Eğer alan adınızı değiştirmek istiyorsanız yeni bir sipariş vermeniz gerekmektedir. 

Süresi Dolan Alan Adları

Alan adınızı süre bitiminden itibaren 30 gün içerisinde yenilemezseniz, alan adı üzerindeki haklarınızı kaybetmiş olursunuz.

Bu problemin meydana gelmemesi için alan adı süre bitiminden 30 gün önce sistemimiz hatırlatma mesajları göndermeye başlayacaktır.

Alan adınızı bu süre içerisinde yenilemediyseniz "REDEMPTIONPERIOD" denilen bir sürece girecektir. Bu süreçten çıkmak ve alan adınızı yeniden almak için 200$ + KDV ödemeniz gerekmektedir. 

 Aklınıza takılan sormak istediğiniz sorular olursa mail veya telefon yoluyla ulaşabilirsiniz.

Mail : [email protected]

Tel : +90 539 209 2728

Siteye Git : https://domain.mustafasevinc.com.tr/

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ