Genel Haberler Teknoloji

Bu Rüzgar Gülü İle Telefonunuzu Şarj Edebilir, Evinize Ekstra Elektrik Sağlayabilirsiniz

bu-ruzgar-gulu-ile-telefonunuzu-sarj-edebilir-evinize-ekstra-elektrik-saglayabilirsiniz-705x290

Rüzgar Türbinlerinin minik haline halk arasında rüzgar gülü denilmekte ve bu küçük boyutlardaki türbinler ile gerektiği zaman telefonunuzu şarj etmek ve hatta evinize elektrik desteği sağlamak adına kullanılabilir yapıda Trinity adında bir cihaz üretildi.

Rüzgar türbinlerini hepimiz biliyoruz. Özellikle rüzgarı bol olan bölgelerde kurulan büyük rüzgar türbinleri rüzgarın şiddetiyle kanatları döndürerek elektrik üretilmesini ve depolanmasını sağlıyor. Bunların küçük hali de çocukların ellerindeki rüzgar gülleri denilebilir.

Küçük boyutu nedeniyle bir rüzgar gülü olarak niterelendirebileceğimiz Trinity adındaki Kickstarterprojesi ile minik boyutlardaki rüzgar türbinleri ile telefonunuzu şarj edebileceksiniz. Özellikle dağcılar açısından oldukça yararlı olabilecek bu türbinler aynı zamanda kamp yapmayı sevenler için elektriksiz ortamda elektrik üretebilmelerine olanak tanıyor.

Screenshot_3

50, 400, 1.000 ve 2.500 Watt eneji sağlayabilen modelleri bulunan Trinity'nin en küçük olanı ise sadece 650gr ağırlığa sahip. 7.500mAh ile 300.000mAh kapasiteye sahip olabilen Trinity modelleri kuvvetli rüzgarlar için dikey ve normal rüzgarlar için ise yatay kanat açıklığına sahip olabiliyor. Kickstarter'da toplaması gereen 50.000 Dolar bağışı da 3 e katlayarak karşımıza gelen Trinity'nin399 Dolar'dan 5.999 Dolar'a varan bir fiyat aralığına sahip olarak satışa çıkacak.

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ