Donanım Genel Güvenlik Haberler Teknoloji Yazılım

Bisikletçinin Sırtına Sinyali ve Çeşitli Uyarı İşaretlerini Aktaran Projektör: Cyclee

bisikletcinin-sirtina-sinyali-ve-cesitli-uyari-isaretlerini-aktaran-projektor-cyclee-705x290

Bisikletçilerin güvenliği gereği normal sinyaller yerine direkt olarak sırtına bir projeksiyon yardımı ile işaretleri göstererek arkadaki sürücünün daha dikkatli olmasını sağlayan projektör oldukça ilgi gördü.

Aslında en güzel spor aktivitelerinden biri olsa da günümüz metropollerinde oldukça tehlikeli bir aktiviteye de dönüşebilen bisiklette araçların ya da bisikletlinin yapacağı dikkatsizlik dayanıksız ve korumasız olan bisiklet ve bisikletçi için oldukça sıkıntılı sonuçlar doğurabiliyor. Çeşitli kurallar çerçevesinde sürülmesi gereken bisikletin özellikle stop lambası olmaması, sinyal bulundurmaması gibi sorunlar ciddi sonuçlar doğurabilmekte.

Tabi dilerseniz bisikletinize bu lambaları alarak güvenliği arttırabilirsiniz. Ancak Cyclee adındaki projektör ile çok daha farklı ve dikkat çekici birşey yapabilirsiniz. Cyclee, sadece kırmızı renk ile arkanıza Stopsinyal gibi belirtiler gösteriyor.

0ac77c2416534b2ecdae5f4988ea32ee

Azerbaycanlı Elnur Babayev tarafından geliştirilen teknolohi normal kullanımda da bisikletli olduğunuzu belli eden bisiklet işaretini gösteren Cyclee koltuğun borusuna takılarak ayarlanabiliyor. Cyclee isimli mobil uygulaması ile kontrol edilebilen bu cihaz farklı ve oldukça kullanışlı olmasıyla dikkat çekiyor. Daha büyük uyarı işaretleri de çok daha geriden araçlar tarafından fark edilmesiyle ciddi kazaları da önemli derecede azaltmakta.

f6b1f56b77c7ac8f86c13e3e5e72ebc8

Yazar Hakkında

Mustafa SEVİNÇ