Bilgisayar İşletim Sistemleri Mobil Teknoloji

iOS Uygulama Geliştirme Merkezi Avrupa’ya geliyor

Apple, Avrupa’nın ilk iOS Uygulama Geliştirme Merkezi’ni İtalya’da açacağını duyurdu. Apple’ın bu merkezi kurmasındaki amacı ise yeni uygulama geliştiricileri yetiştirmek. Uygulama geliştirmek isteyen öğrencilere özel bir eğitim programının sunulacağı belirtilen programda öğrencilere pratik beceriler kazandırılacağı ifade ediliyor.

Öğrencilerin uygulamalar geliştirerek dünyanın en yenilikçi ve en canlı uygulama ekosistemine katkı yapacakları belirtiliyor. İtalya’nın Napoli şehrinde kurulan merkez için Apple’ın İtalya’daki iş ortaklarıyla birlikte çalıştığı ve öğrencilere bu sayede ek fırsatlar sunacağı dile getiriliyor. Apple’ın CEO’su Tim Cook da konu hakkında açıklamada bulundu. Avrupa’da dünyanın en yaratıcı geliştiricilerinin olduğunu belirten Cook, App Store’un büyük başarısının Apple’ın Avrupa’da yarattığı 1,4 milyondan fazla iş imkanını olduğunu dile getirdi.

App Store’un Avrupa’da yaşayan geliştiricilere 10,2 milyar avronun kazandırdığının altını çizen Cook, App Store sayesinde sadece İtalya’da 75 bin yeni iş pozisyonunun yaratıldığını ifade etti. Apple’ın iOS Uygulama Geliştirme Merkezi’ni gelecekte yeni ülkelerde de açmayı planlıyor. Apple’ın yeni geliştirme merkezini hangi ülkede açacağı henüz bilinmiyor.

Yazar Hakkında

Kenan ULUDAĞ